$
שוק ההון

לאחות בישראל יש אג"ח זבל, השנייה עושה רכישת ענק

בעוד סטארווד פרופרטי רוכשת חטיבה של GE ב־2.56 מיליארד דולר, תשואת האג"ח בחברה־האחות סטארווד ווסט, שנסחרת בישראל, היא 9%

דרור רייך 08:3209.08.18

סטארווד פרופרטי (Starwood Property), הודיעה אתמול שהיא רוכשת החטיבה של GE המממנת את פרויקטי האנרגיה שלה תמורת 2.56 מיליארד דולר. החברה נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של 5.64 מיליארד דולר, ולמעשה רוכשת תיק הלוואות והתחייבויות הכולל 51 הלוואות מובטחות בנכסים ריאליים בתחום תשתיות האנרגיה.

 

הקשר הישראלי שלה הוא בחברה־האחות, סטארווד ווסט (Starwood West), שגייסה בבורסת תל אביב 287 מיליון דולר (כמיליארד שקל) בריבית של 5.95%. בפברואר השנה. החברה היא מקבוצת ענקית המלונאות והנדל"ן סטארווד קפיטל גרופ של היהודי־אמריקאי בארי סרנליכט.

בארי סרנליכט. אג"ח בסיכון גבוה בארי סרנליכט. אג"ח בסיכון גבוה צילום: גטי אימג'ס
אולם בעוד אחותה המוצלחת מבצעת רכישות ענק בארה"ב, האג"ח של האחות בישראל נסחרת בתשואה של 9%, כלומר סיכון יחסית גבוה. סטארווד גייסה בישראל כדי לבצע עסקת מימון מחדש מול מערכת הבנקאות האמריקאית לקניונים שלה בארה"ב.

 

סטארווד ציינה כי תיק ההלוואות של GE הוא ברובו המכריע (97%) הלוואות בריבית משתנה, שהן מאוד אטרקטיביות בסביבת ריבית עולה. סטארווד מצפה לסגירת העסקה ברבעון השלישי.

 

עבור ג'נרל אלקטריק, הקונגלומרט התעשייתי בן 126 שנים, עסקה המכירה היא עוד שלב בתוכנית ההתייעלות האגרסיבית שלה. זו נועדה להתמקד בעסקי הליבה - בעיקר מנועי סילון, תחנות כוח ואנרגיה מתחדשת. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x