$
שוק ההון

נעילה חיובית בוול סטריט; טסלה זינקה ב-11% אחרי הציוץ של מאסק

דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק ו-S&P 500 עלו כל אחד ב-0.3%. מייסד טסלה צייץ שהוא מעוניין להפוך אותה לחברה פרטית - והמניה האמירה למחיר לשיא של 11 חודשים; טבע עלתה ב-5.3%

כתבי שוק ההון 23:0407.08.18

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי שנגחאי האנג סנג פוטסי קאק דאקס דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ג') בעליות שערים. מדד דאו ג'ונס התחזק ב-0.5%, והמדדים S&P 500 ונאסד"ק עלו כל אחד ב-0.3%. מניית טסלה זינקה בשיעור של 11% לאחר הציוץ של מייסד החברה אלון מאסק שהסעיר את וול סטריט, לפיו הוא מעוניין להפוך את החברה לפרטית.

 

22:50 - חודש המסחר במניית טסלה - והיא מזנקת ב-12% לרמתה הגבוהה זה 11 חודשים.

 

22:10 - הנפט מסוג WTI עלה היום בשיעור של 0.2% על רקע חידוש הסנקציות על איראן ומחיר חבית למסירה בחודש ספטמבר נקבע על 69.17 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

 

21:40 - דרמה בטסלה: מייסד החברה אלון מאסק צייץ הערב (ג') כי הוא רוצה להפוך את טסלה לחברה פרטית. מאסק אמר כי בעלי המניות של טסלה יכולים למכור את המניות שברשותם במחיר של 420 דולר למניה או לשמור עליהן ולהמשיך להחזיק בחלק מהחברה כשתהפוך לפרטית.טסלה נסחרת במחיר של 367 דולר למניה. לאחר הציוץ הופסק המסחר במניית טסלה.

אלון מאסק אלון מאסק צילום: רויטרס

 

 

20:30 - אירופה ננעלה בירוק: פרנקפורט הוסיפה 0.4% לערכה, פריז עלתה ב-0.6% ולונדון עלתה ב-0.7%.

 

18:30 - חברת התרופות הישראלת טבע, שהודיעה אתמול כי קיבלה אישור לתרופה חדשה ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), עולה כעת ב-5.5% במהלך המסחר בניו יורק.

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים במדדים המובילים - דאו ג'ונס עולה ב-0.3% ומדד נאסד"ק מוסיף 0.4% לערכו. "האינפלציה ונתוני שוק העבודה מצדיקים העלאה נוספת בריבית (פרט לזו בספטמבר) גם ברבעון האחרון של השנה", מעריך עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים.

 

וול סטריט וול סטריט צילום: בלומברג

 

12:35 - קבוצת המלונאות אינטרקונטיננטל (InterContinental) דיווחה על נפילה של 15% ברווחי המחצית הראשונה של 2018 והמניה מאבדת 1.6% בבורסת לונדון. הרשת שבסיסה בבריטניה רשמה רווח לפני מס של 303 מיליון דולר בששת החודשים הראשונים של השנה, לעומת רווח של 357 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הקבוצה שכוללת את המותגים קראון פלאזה והולידיי אין דיווחה על עלייה בהכנסות ל-900 מיליון דולר לעומת 838 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2017. הרווח התפעולי עלה ל-406 מיליון דולר לעומת 370 דולר אשתקד. החברה ציינה כי היסודות לפעילותה הם חזקים וכי היא בטוחה בתחזית המאזן שלה לשנה כולה. הדירקטוריון החליט על העלאת דיבידנד הביניים ל-36.3 סנט למניה מ-33 סנט למניה בשנה הקודמת.

מלון הולידיי אין מלון הולידיי אין צילום: אתר IHG11:45 - מניית קומרצבנק היא היחידה ב-30 מניות מדד דאקס שנסחרת באדום - נסוגה ב-2.1% אחרי פרסום הדוחות. הבנק היכה את תחזיות השוק ורשם רווח נקי של 272 מיליון יורו לעומת הפסד נקי של 640 מיליון יורו ברבעון המקביל. ההכנסות עלו ל-2.2 מיליארד יורו לעומת 2.1 מיליארד יורו בתקופה המקבילה השתקד. גם העלויות התפעוליות עלו והסתכמו ב-1.7 מיליארד יורו לעומת 1.7 מיליארד יורו ברבעון המקביל. הבנק ציין כי בכוונתו לחדש את מדיניות הדיבידנד.

 

בתחילת יולי דיווח קומרצבנק כי ימכור את זרוע שוקי ההון והסחורות (EMC) שלו לענק הפיננסי הצרפתי סוסייטה ז'נרל (SoGen)., ובדוחות שפורסמו היום ציין הבנק כי הצעד הראשון בהעברת הפעילות לסוסייטה ז'נרל יתבצע בסוף השנה.

בנעילה באסיה - שנגחאי קפץ ב-2.7%, האנג סנג טיפס ב-1.5% וניקיי הוסיף לערכו 0.7%.


10:50 - הבורסות באירופה פתחו את יום המסחר לפני 50 דקות ומתנהלות במגמה חיובית במדדים המובילים - דאקס הגרמני מטפס ב-0.7%, קאק הצרפתי מוסיף לערכו 0.4% ופוטסי הבריטי רושם עלייה של 0.3%.

מניית דומינו'ס פיצה נופלת ב-9.4% בבורסת לונדון אחרי שדיווחה על צניחה של 9.7% ברווח במחצית הראשונה של 2018. דומינו'ס דיווחה על רווח של 41.7 מיליון פאונד בששת החודשים הראשונים של השנה, בהשוואה לרווח של 46.2 מיליון פאונד בתקופה המקבילה.

 

החברה ציינה כי הירידה ברווח הושפעה מעלייה בהוצאות על רקע פתיחת מרכז אספקה חדש בוורינגטון כחלק משינוי צורת ההפצה בבריטניה, וכן על רקע המרת חנויות דולי דימפל בנורבגיה לסניפים של דומינו'ס פיצה. הרווח לפני מס בניכוי אירועים חד פעמיים עלה ב-2.5% ל-45.7 מיליון פאונד, לעומת 44.6 מיליון פאונד בתקופה המקבילה.

 

ההכנסות במהלך התקופה צמחו ב-23% והסתכמו ב-259.1 מיליון פאונד. דומינו'ס ציינה כי היא מצפה שהרווח לפני מס עבור שנת 2018 כולה יהיה בהתאם לציפיות המוקדמות – בטווח שבין 95.9 מיליון פאונד ל-101.4 מיליון פאונד.

דומינו'ס פיצה דומינו'ס פיצה צילום: בלומברג


9:50 - הבנק האיטלקי יוניקרדיט (UniCredit) דיווח על עלייה ברווח הנקי ברבעון השני, הודות לעלויות תפעול נמוכות. הבנק רשם רווח נקי רבעוני של מיליארד יורו לעומת 945 מיליון יורו ברבעון המקביל. הרווח התפעולי ירד ב-4.3% ל-5 מיליארד יורו, בעקבות ירידה בהכנסות מריבית וממסחר. המנכ"ל ז'אן פייר מוסטייר (Jean Pierre Mustier ) אמר כי "הבנק הגיע לתוצאות יציבות במחצית הראשונה של 2018 למרות השוק המאתגר והמתיחות הגיאופוליטית. אנו ממשיכים להאמין בכלכלה האירופית והאיטלקית ובחוזק שלהן".
 

בנק יוניקרדיט בנק יוניקרדיט צילום: בלומברג


8:00 - המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה חיובית, כשהמשקיעים בוחרים להתמקד בדיווחי חברות מעודדים ולהשאיר בצד את החששות מהחרפת מתיחות הסחר בין סין לארה"ב – בורסת שנגחאי קופצת ב-1.4% אחרי שאתמול איבדה 1.3% על רקע האיומים ההדדיים בין בייג'ינג לוושינגטון, בורסת הונג קונג מוסיפה לערכה 1% וטוקיו מטפסת ב-0.6%.

 

סין הודיעה בשבוע שעבר כי היא מתכוונת להטיל מכסים בטווח שבין 5% ל-25% על יבוא מארה"ב בהיקף של כ-60 מיליארד דולר, אם הבית הלבן יבצע הטלת מכסים נוספת על סחורות סיניות.


נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם אתמול על הצו שמחדש את הסנקציות על איראן החל מ-12 בלילה שעון וושינגטון (7 בבוקר בישראל - יום שלישי), ואמר שהמדיניות האמריקנית היא להפעיל על טהרן "לחץ כלכלי מקסימלי".

בעקבות הצעד, ממשלת איראן וחברות איראניות לא יוכלו לרכוש דולרים ולסחור בזהב ובמתכות יקרות אחרות. כמו כן, יוטלו על טהראן סנקציות על סחר במחצבים כמו פחם וכן תוגבל רכישת תוכנות המשמשות את מגזר התעשייה שלה, ובראשו תעשיית הרכב הנשלטת על ידי חברות המסונפות למשמרות המהפכה. הסנקציות גם אוסרות על ייבוא לארה"ב של שטיחים פרסים ומוצרי מזון כמו פיסטוקים. החברות באיראן לא יוכלו גם לרכוש מטוסים אזרחיים.


שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני אמרה כי האיחוד מעודד מסחר עם איראן. מוגריני הוסיפה כי למדינות אירופה ישנה זכות לקבוע עם מי לקיים קשרי מסחר, וציינה שהדבר יחזק את מחויבותה של איראן להסכם הגרעין.

אתמול המסחר בניו יורק ננעל בעליות לאחר הודעת טראמפ על חידוש הסנקציות על איראן. דאו ג'ונס התחזק ב-0.1%, S&P 500 עלה ב-0.4% והתקרב למרחק של 0.7% משיא כל הזמנים, נאסד"ק טיפסה ב-0.6%; פפסיקו הוסיפה 0.9% אחרי הודעת המנכ"לית כי תפרוש מתפקידה. 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x