$
שוק ההון

הושלמה עסקת שיכון ובינוי: סיידוף רכש את השליטה תמורת 1.1 מיליארד שקל

סיידוף רכש 190.9 מיליון מניות שיכון בינוי לפי מחיר של 5.76 שקל למניה מידי חברת אריסון השקעות שבבעלותה של שרי אריסון; סיידוף :"נמשיך לפתח את הפעילות בישראל"

אמיר רוזנבאום ויניב רחימי 17:1706.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נחתמה העסקה: איש העסקים היהודי אמריקאי נתי סיידוף רכש את מלוא החזתה (47%) של שרי אריסון בחברת הנדל"ן והתשתיות שיכון ובינוי, כך נכתב (ב') בדיווח של החברות לבורסה.

 

סיידוף רכש 190.9 מיליון מניות שיכון מידי חברת אריסון השקעות לפי מחיר של 5.76 שקל למניה - כך שהתמורה הכוללת עומדת על כ-1.1 מיליארד שקל.

 

ביוני האחרון סיכם סיידוף עם אריסון על רכישת מניותיה בהנחה של 14% מתחת לשווי השוק שלהן באותה העת - וזאת על התרחבות החקירה נגד החברה בפרשת השוחד במזרח אפריקה ודרום אמריקה. שיכון ובינוי, הנסחרת לפי שווי של 2.8 מיליארד שקל, איבדה כ-10% מערכה מתחילת השנה - ו-17% בשנה האחרונה.

 

לאחרונה דיווחה החברה על זכיות במכרז להקמת והפעלת קריית התקשוב הטכנולוגית של צה"ל ביחד עם חברת אפריקה, בהיקף הקמה של כ- 2 מיליארד שקלים וכן בשלושה פרויקטי תשתית נוספים בישראל בהיקף של כ-300 מיליון שקלים.

 

בנוסף, הושלמה עסקת הפורטפוליו - הקמת שותפות אסטרטגית עם מספר גופים מוסדיים מובילים אשר תחזיק ותנהל, בשלב ראשון, את מנהרות הכרמל ופרויקט נתיבי הצפון. וכן, דיווחה על מכירת חלקה במתחם איקאה ברווח של כ-83-88 מיליון שקל ועל השלמת הרחבה של סדרת אג"ח בהיקף של כ- 500 מיליוני שקלים.

 

נתי סיידוף: "אנו נמשיך לפתח את הפעילות בישראל ובחו"ל. שיכון ובינוי היא אחזקה אסטרטגית בקבוצת סיידוף ואנו נפעל במלוא הכוח על מנת שתמשיך ותשגשג גם בעתיד".

 

 

במקביל להשלמת העברת השליטה בקבוצת שיכון ובינוי, יושב ראש הדירקטוריון משה לחמני סיים את תפקידו אחרי שש שנים, ומונה לכהן בתפקיד ממלא מקום המנכ"ל של הקבוצה. משה לחמני נחקר בחודש שעבר במסגרת חקירת פרשת השחיתות באפריקה, ואף הובא להארכת מעצר. אולם בית המשפט לא נעתר לבקשת המשטרה ושלח את לחמני למעצר בית בן שישה ימים. את מקומו של לחמני כיו"ר שיכון ובינוי יתפוס תמיר כהן, מנהל העסקים של קבוצת סיידוף.

נתי סיידוף רוכש את שיכון ובינוי משרי אריסון
נתי סיידוף רוכש את שיכון ובינוי משרי אריסון צילום: יחצ

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x