$
שוק ההון

גולן פלסטיק תיאלץ לחשוף כמה מעובדיה הם חברי הקיבוץ השולט בחברה

חברת צינורות ופרופילי הפלסטיק נדרשת על ידי רשות ני"ע לאשר מחדש מנגנון שלפיו קיבוץ שער הגולן יקבל תגמול על כל בונוס שניתן לעובד המגיע מהקיבוץ. החברה, שכשליש מעובדיה הם מהקיבוץ, גם חויבה לפרט באלו משרות הם עובדים ומה שכרם

חזי שטרנליכט 09:2705.08.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

לאחר עלייה של 4.7% בהיקף התשלומים שלה לקיבוץ שער הגולן, המחזיק בשליטה בה, נדרשת גולן מוצרי פלסטיק לפרט את סוגי המשרות שבהן מועסקים חברי הקיבוץ בחברה. הדרישה הגיעה כחלק ממגעים עם רשות ני"ע לקראת פרסום תשקיף מדף.

כתוצאה מהדרישה לשינויים, תכנס החברה אסיפה של בעלי המניות ב־5 בספטמבר. בעלי המניות יידרשו לאשר שני נושאים: פירוט מדויק של המשרות של חברי הקיבוץ העובדים בחברה; ואשרור רטרואקטיבי של תגמולים על הבונוסים בהיקף כספי של 1.26 מיליון שקל, שקיבל הקיבוץ כחלק מהסכמיו עם גולן מוצרי פלסטיק על בונוסים שהוענקו לעובדיו ב־2011 עד 2017.

מפעל גולן מוצרי פלסטיק. החברה העבירה ב־2017 לשער הגולן 15.5 מיליון שקל מפעל גולן מוצרי פלסטיק. החברה העבירה ב־2017 לשער הגולן 15.5 מיליון שקל צילום: אביהו שפירא

 

התשלומים שהעבירה החברה לקיבוץ כחלק מההסכמים ביניהם ב־2016 הסתכמו בכ־14.8 מיליון שקל, וכללו שכר בעלות של 5.95 מיליון שקל, גמול לדירקטורים בהיקף של 701 אלף שקל, דמי שכירות של כ־6.9 מיליון שקל ותגמולים לפי הסכם השירותים של כ־1.25 מיליון שקל. ב־2017 חלה עלייה בכל הסעיפים, והסכום זינק ל־15.5 מיליון שקל.

 

מהמידע שפרסמה החברה עולה כי בתוך שנה חלה עלייה של 4.7% בעלות התשלום לקיבוץ. העלייה נבעה בעיקר מצמיחה בעלות כוח האדם, ל־6.14 מיליון שקל; ובתגמולים לפי הסכם השירותים, שזינקו ל־1.57 מיליון שקל. דמי השכירות עלו לכ־7.05 מיליון שקל וגמול הדירקטורים היה 738 אלף שקל.

 

בין הקיבוץ לחברה יש הסכם על העסקת חברי קיבוץ בה, שאושר בספטמבר אשתקד. התוספת החדשה משנה את פירוט המשכורות ששולמו לחברי הקיבוץ בהיקף נרחב, וקשה היה להבין בכמה עובדים מדובר בכל משרה.

 

בטבלה החדשה המובאת לאישור בעלי המניות, מוצע להעסיק שלושה סמנכ"לים ומנהל יצוא מטעם הקיבוץ בשכר מקסימלי של 60 אלף שקל בחודש לכל אחד; חמישה מנהלי מחלקות בשכר מרבי של 35 אלף שקל בחודש; ועוד 26 עובדים זוטרים יותר מהקיבוץ. השכר לעובדים מהקיבוץ נאמד ב־819 אלף שקל בחודש, עלות של כ־9.8 מיליון שקל בשנה.

 

לפי תנאי ההסכם המובאים לאישור בעלי המניות, מספר חברי הקיבוץ העובדים בגולן מוצרי פלסטיק לא יעלה על שליש מעובדי המפעל. לפי ההסכם החדש, כיום מועסקים 35 חברי קיבוץ בחברה, בהם ארבעה נושאי משרה. הקיבוץ היה זכאי בעבר גם לבונוסים על הבונוסים - תגמול בגין מענקים שנתיים לנושאי משרה.

 

מה דעתך על מניית גולן פלסטיק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפי ועדת הביקורת של גולן מוצרי פלסטיק, "התוספת להסכם נועדה להבהיר ולפרט את תנאי ההסכם להצבת חברי קיבוץ בין החברה לקיבוץ לאור עמדת רשות ני"ע כי אלה לא היו מפורטים דיים". בהמשך פרסמה גולן טיוטת תשקיף מדף, שלאחר אישור התוספת להסכם החברה מול הקיבוץ, יאפשר לה לגייס בשוק ההון.

 

גולן מוצרי פלסטיק נסחרת לפי שווי של כ־239 מיליון שקל. החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק צנרת מפוליאתילן ופרופילים מפלסטיק. מוצרי משמשים בין היתר להקמת צנרת לדירות מגורים להספקת מים וגם לחימום תת־רצפתי. קיבוץ שער הגולן מחזיק ב־67.7% ממניות החברה, שחתמה את הרבעון הראשון עם הכנסות של 78.7 מיליון שקל ורווח נקי של כ־4.27 מיליון שקל. לחברה הון עצמי של קצת יותר מ־200 מיליון שקל, המהווה כ־61% מהמאזן שלה. מעבר למניות, אין לה אג"ח שנסחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x