$
שוק ההון

האורקל מאומהה וורן באפט הרוויח 2.5 מיליארד ד' מנסיקת אפל אתמול

המשקיע האגדי שמחזיק באמצעות חברת ההשקעות שלו ברקשייר האת'אוויי ב-239.6 מיליון מניות אפל, רשם רווח על הנייר של כ-8 מיליארד דולר בתוך ארבעה חודשים בלבד

שירות כלכליסט 13:0802.08.18
האורקל מאומהה, המשקיע האגדי וורן באפט, הוא אחד מהמשקיעים שצהלו אתמול (ד') כשמניות ענקית הטכנולוגיה אפל קפצו בכ-6%, יום לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה הכספיים והציגה תחזיות חיוביות. המיליארדר ויושב הראש של חברת ההשקעות, ברקשייר האת'אוויי, עשה למעלה מ-2.6 מיליארד דולר ביום אחד בעקבות נסיקת מניות אפל.

 

נכון לסוף חודש מרץ החזיקה ברקשייר האת'אוויי ב-239.6 מיליון מניות אפל - זאת לאחר שרכשה עוד כ-75 מיליון מניות ברבעון הראשון. בחישוב החזקתה של החברה מדובר ברווח של 8 מיליארד דולר בארבעה חודשים. שווין של המניות נכון לאתמול עומד על כ-48 מיליארד דולר.

 

 

 

 

במאי, באפט – ששוויו נאמד ב-84 מיליארד דולר – אמר ל-CNBC שהוא אוהד גדול של ענקית הטכנולוגיה מקליפורניה שהקים סטיב ג'ובס. "זו חברה שלא תיאמן", הוא אמר. "אנחנו מאוד אוהבים את הכלכלה שמאחורי הפעילות שלה, את דרך הניהול ואת האופן בו הם חושבים".

 

מניות אפל עלו עד כה השנה ב-19%, וב-34% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, וזאת לעומת עלייה של 2.5% ו-15% בלבד של מדד נאסד"ק. אפל הולכת ומתקרבת בצעדי ענק לשווי שוק היסטורי של 1 טריליון דולר. אתמול במסחר היא עלתה לשווי של 973.2 מיליארד דולר.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: רויטרס

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x