$
בורסת ת"א

הפינג פונג המוזר בבית יורוקום: בכל זאת יימכר לישראל קנדה

השותפים של יורוקום לקרקע, שדרשו לממש את זכות הסירוב שלהם, הגיעו למעמד החתימה - אך בלי מימון. העסקה מתגלגלת שוב לידי ברק רוזן ואסי טוכמאייר. הבניין ברמת גן, ששטחו כ־2,000 מ"ר, משמש את הנהלת יורוקום, שהגיעה לפירוק

גולן חזני 08:0130.07.18

בית יורוקום יימכר בכל זאת לחברת ישראל קנדה, באחת הסאגות המוזרות בשוק ההון. חברת הנדל"ן, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, חתמה ביוני האחרון עם המנהלים המיוחדים של יורוקום, פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון, על רכישת 57% מהבניין, הממוקם במתחם הבורסה ברמת גן, תמורת 66 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

אולם אז הודיעו הבעלים הנוספים של הקרקע, שותפיה של יורוקום, כי ברצונם לממש זכות סירוב ראשונה שהיתה להם. מדובר בכמה משקיעים פרטיים, בעיקר חרדים, עם מחזיק מרכזי אחד שזהותו לא נמסרה.

 

ביום חמישי האחרון התכנסו הצדדים לחתום על העסקה. נקבע טקס רב משתתפים במשרד יגאל ארנון ושות' עורכי דין, שם משמש לורך, שהוביל את העסקה, שותף בכיר. אך בעוד כולם נערכים לחתימה - חלקם בחליפות מהודרות - התברר שהרוכשים שכחו לדאוג למימון העסקה.

הליך המימוש של זכות הסירוב בוטל, ועתה מתגלגלת עסקת המכירה חזרה לישראל קנדה, תמורת אותו סכום, והיא צפויה להיחתם סופית בימים הקרובים. ישראל קנדה עוסקת בפרויקטים למגורים ובניהול קבוצות רכישה בגוש דן, ובמקביל נכנסת לפעילות בניו יורק ובלונדון.

 

בית יורוקום ברמת גן. אפשר להקים על המגרש מגדל בן 60 קומות בית יורוקום ברמת גן. אפשר להקים על המגרש מגדל בן 60 קומות צילום: אוראל כהן

 

בית יורוקום הוא בניין משרדים בן ארבע קומות, הממוקם ברחוב דב פרידמן מספר 2 ו־4 ברמת גן, ושטחו הכולל כ־2,000 מ"ר. הבניין משמש כיום את הנהלת קבוצת יורוקום, שהיתה בשליטת שאול אלוביץ' והגיעה לפירוק. המגרש שעליו ממוקם הבניין מגלם אפסייד משמעותי, שכן על פי התוכניות אפשר להקים עליו מגדל משרדים בן כ־60 קומות עם שטח של יותר מ־30 אלף מ"ר.

 

בנק דיסקונט, שמוביל את המגעים למכירת הבניין, הוא הנושה הגדול ביותר של קבוצת יורוקום, עם חוב של כ־600 מיליון שקל. לפני קרוב לשלוש שנים הגיע הבנק להסכמות עם יורוקום, שהיתה אז עוד בשליטת אלוביץ', כי לנוכח ההרעה במצבה הפיננסי הוא יקבל חיזוק לביטחונותיו. אחד הנכסים המרכזיים שקיבל אז לידיו הבנק הוא האחזקה בבית יורוקום.

 

במקביל הודיעה באחרונה ישראל קנדה כי החלה לגבש הצעה לרכישת אחזקותיה של יורוקום נדל"ן (37.5%) בפרויקט המגורים והמשרדים מידטאון תל אביב, שבו היא שותפה בשיעור דומה (37.5%), לצד חברת אלקטרה, המחזיקה ביתרת הזכויות בפרויקט. הקבוצה הגיעה לעימות בעניין מול מפרק יורוקום נדל"ן חגי אולמן.

 

המנהלים המיוחדים של יורוקום בראשות לורך לא הצליחו עד כה לממש נכסים של הקבוצה, ומשכו במשך זמן רב מגעים עם רוכשים שונים, ובראשם נתי סיידוף, שביקש לרכוש את הקבוצה כולה ונסוג בסופו של דבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x