$
שוק ההון

הושלמה העסקה למכירת אבגול לחברת לאינדורמה ונצ'רס

אינדורמה השלימה את רכישת השליטה מקרן אתמבה קפיטל הבריטית שהחזיקה ב-50.8% מאבגול ומניות לאומי פרטנרס שעמדו על עוד כ-15% מהחברה; המכירה התבצעה לפי שווי של 1.7 מיליארד ש' - פרמיה של 46% על מחיר השוק

חזי שטרנליכט 13:0626.07.18

חברת לאינדורמה ונצ'רס, חברה ציבורית תאילנדית שמייסדה הוא איש העסקים ההודי אלוקלוהיה (AlokeLohaia), הודיעה היום (ה') כי הושלמה העסקה לרכישת מניות אבגול, יצרנית הבדים הלא ארוגים הישראלית.

 

 

 

לאינדורמה השלימה את רכישת השליטה מקרן אתמבה קפיטל הבריטית שהחזיקה ב-50.8% מאבגול ומניות לאומי פרטנרס שעמדו על עוד כ-15% מהחברה. כזכור השליטה באבגול נרכשה באמצע חודש מאי האחרון לפי שווי של 1.7 מיליארד שקלים, פרמיה של 46% על מחיר השוק במועד ההודעה.

 

אינדורמהונצ'רס הציבורית (Indorama Ventures Limited - IVL), היא יצרנית הכימיקלים, המעסיקה 15,000 עובדים ברחבי העולם ודיווחה ב-2017 על הכנסות של 8.4 מיליארד דולר.

 

 

אלוקה לויה אלוקה לויה צילום: ויקיפדיה

 

לפי גורמים בחברה, הרכישה משתלבת היטב עם האסטרטגיה שלה למימוש הזדמנויות ליצירת גידול בשוק ההיגיינה. ההתמחות של אבגול היא בייצור בדים לא ארוגים ברמת מורכבות גבוהה יחסית, המתאימים לייצור מוצרים כגון חיתולים ומוצרים היגיניים שונים. טכנולוגיות מורכבות יותר לשם השוואה מייצור מגבונים לחים או בדים לא ארוגים כחומרי גלם לשימושים אחרים.לאבגול 6 אתרי ייצור ברחבי העולם, בישראל, ארה"ב, רוסיה, סין והודו. יכולת הייצור השנתית של החברה עומדת על 203 אלף טון. החברה מעסיקה 900 עובדים ברחבי העולם.

 

אלוקלוהיה, מנכ"ל קבוצת אינדורמה ונצ'רס אמר הבוקר עם השלמת העסקה כי "הרכישה הזו היא עדות נוספת לעבודה של הצוות שלנו והמיקוד שלו בהענקת הערך הגבוה ביותר ללקוחותינו ולהאצת יצירת הערך המוסף לטווח ארוך לבעלי המניות שלנו". העסקה המדוברת נרקמה באמצעות חברת רוטשילד ושות' שייעצו פיננסית באופן בלעדי לאינדורמה ונצ'רס. הליווי המשפטי לעסקה בוצע ע"י HFN (הרצוג, פוקס נאמן), ליווי בדיקת הנאותות הפיננסית בוצע ע"י KPMG.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x