$
שוק ההון

שיכון ובינוי מוכרת את חלקה באיקאה קריית אתא ב-260 מיליון שקל

על רקע העברת הבעלות בקבוצה והחקירה המסתעפת בחברה האם, מכרה שיכון ובינוי נדל"ן את חלקה (50%) בחנות לבעלי איקאה ישראל קבוצת ברונפמן פישר, ותרשום רווח של לפחות 83 מיליון שקל לפני מס

נמרוד בוסו 11:4724.07.18

שיכון ובינוי נדל"ן מקבוצת שינוי ובינוי מוכרת את חלקה (50%) בחנות איקאה בקריית אתא לקבוצת ברונפמן-פישר, בעלי איקאה ישראל. סכום העסקה על פי ההערכות בשוק נע בין 255 ל-260 מיליון שקל. על פי דיווח החברה לבורסה, בעקבות העסקה תרשום החברה רווח לפני מס של 88-83 מיליון שקל.

דמי השכירות שמשלמת איקאה לבעלים מוערכים בשוק בכ-27 מיליון שקל בשנה, מתוכם 13.5 מיליון לשיכון ובינוי נדל"ן. כלומר – הנכס שמימשה החברה הניב לה תשואה של 5.2%-5.3%.
תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן צילום: ענר גרין

 

חנות איקאה קריית אתא היא חלק מקניון שער הצפון, הכולל 27,400 מ"ר של שטחי מסחר המושכרים בעיקר לרשתות אופנה והנעלה. לפני כעשור נחתם בין ברונפמן פישר לשיכון ובינוי הסכם לביצוע המתחם, ומאז פתיחתו ב-2013 מחזיקות בו שתי החברות בבעלות משותפת. משיכון ובינוי נדל"ן נמסר כי היא תמשיך להחזיק בשאר שטחי הקניון בשותפות שווה עם קבוצת ברונפמן פישר.

 

סניף איקאה בקריית אתא סניף איקאה בקריית אתא צילום: זהר שחר

 

העסקה של שיכון ובינוי נדל"ן מתבצעת בימים סוערים במיוחד עבור החברה האם - קבוצת שיכון ובינוי. בימים אלו מסוכמים הפרטים הסופיים בעסקת העברת השליטה בקבוצה מידיה של שרי אריסון לאיש העסקים האמריקאי-ישראלי נתי סיידוף, וזו אמורה להיחתם בשבועות הקרובים.

 

בנוסף, מעיבה על הקבוצה חקירה המתנהלת נגד בכירים בה, בחשד לתשלומי שוחד לבכירים במדינות אפריקה ודרום אמריקה על מנת לזכות בחוזי עתק, באמצעות החברה הבת SBI שוויץ. עד כה נחקרו במסגרת הפרשה שני מנכ"לי שיכון ובינוי לשעבר ירון קריסי ועופר קוטלר, היו"רית לשעבר רוית ברניב, מנכ"ל SBI שוויץ, רוני פאלוך, מנהל הכספים הראשי של SBI שוויץ, משה הפלינג ועוד.

 

נכון לעת הזאת, לשיכון ובינוי נדל"ן שביצעה את העסקה בקריית אתא אין קשר לחקירה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x