$
שוק ההון

מה גרם לביטקוין לקפוץ ב-10% ב-24 שעות?

המטבע הווירטואלי הפופולרי קפץ מעל רף ה-7,000 דולר בפעם הראשונה מזה חודש, ותוך דקות ספורות הוסיף 9 מיליארד דולר לשווי השוק הכולל שלו; בין הסיבות: המנכ"ל החדש של גולדמן זאקס מאמין בקריפטו, וגם קרן ההשקעות בלאקרוק מתחילה לגלות בו עניין

שירות כלכליסט 15:2018.07.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מחיר הביטקוין קפץ אתמול (ג') אל מעל רף 7,000 הדולר בפעם הראשונה בחודש האחרון, והמטבע נסחר כעת בשווי של 7,432.65 דולר. זאת בעקבות שבוע יוצא דופן עבור המטבעות הווירטואליים.

המחיר עלה בכמעט 10% תוך שעה בלבד בעקבות גל של חדשות חיוביות עבור הביטקוין והמטבעות הקריפטוגרפיים בכלל. על פי מידע מאתר CoinMarketCap, מטבעות כמו את'ריום, ריפל, לייטקוין וביטקוין קאש הוסיפו לערכם 5%-10% תוך 24 שעות. כתוצאה מקפיצה של 600 דולר בערכו, הוסיף הביטקוין 9 מיליארד דולר לשווי השוק הכולל שלו תוך דקות.

ביטקוין ביטקוין צילום: MasterTux/Pixabay

 

 

אתמול מונה דיוויד סולומון לתפקיד מנכ"ל בנק ההשקעות האמריקאי גולדמן זאקס, ויקבל את שרביט הניהול מהמנכ"ל הנוכחי, לויד בלנקפיין. בחודש שעבר אמר סולומון שהבנק מתכוון להציע ללקוחותיו שירותי ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים.

 

משקיעי הביטקוין מקווים שכאשר הגופים הפיננסיים המובילים יאמצו את השימוש בביטקוין, יעלה שוב מחירו לרמות אליו הוא הגיע בדצמבר, ואולי אף גבוה יותר.

 

התפתחות נוספת הגיעה מכיוון מנהלת הנכסים הפיננסים הגדולה בעולם, בלאקרוק, אשר הקימה לאחרונה קבוצת עבודה שמטרתה לחקור כיצד ניתן להפיק יתרונות נוספים משוק הביטקוין והמטבעות הקריפטוגרפיים המתפתח במהירות.

 

"עניינה של בלאקרוק בנכסי קריפטו אינו הפתעה והוא בהחלט התפתחות חיובית עבור שוק המטבעות הקריפטוגרפיים. בתור מנהלת הנכסים הגדולה בעולם, עניינה של החברה בנכסי קריפטו יכולה להוות זרז לעליית מחירים ולעודד מנהלי נכסים אחרים, אפילו כאלה בעלי אסטרטגיות יותר שמרניות, לחקור ברצינות את מרחב הקריפטו," כך אמר כריס יו, מנהל תיקי השקעות ב-Black Square Capital.

 

לארי פינק, יושב הראש והמנכ"ל של בלאקרוק, דווקא התנגד בעבר לביטקוין, וכינה אותו "מדד של הלבנת כספים". הלונדון פייננשל ניוז דיווח על שינוי העמדה של פינק,שאישר את הדברים בהמשך לרויטרס. "אנחנו בוחנים את זה וכמו שאמרתי בעבר, אני מאוד מתלהב מטכנולוגיית הבלוקצ'יין".

 

בנוסף, פרסם אתמול שומר הסף הכלכלי הבין לאומי, ארגון ה-Financial Stability Board, דו"ח לפיו הוא מצא שהביטקוין ושאר המטבעות הקריפטוגרפיים אינם מהווים סכנה ממשית למערכת הפיננסית הגלובלית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x