שוק ההון

ברודקום רוכשת את חברת התוכנה CA ב-18.9 מיליארד דולר

יצרנית השבבים תשלם 44.5 דולר למניה במזומן עבור CA - פרמייה של 20%; סמנכ"ל הכספים של ברודקום: "תוכנה היא כיוון התפתחות טבעי אם חושבים על הסביבה שאנחנו משחקים בה"

שירות כלכליסט 09:3112.07.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ענקית השבבים ברודקום הודיע היום (ה') כי תרכוש את חברת התוכנה CA Technologies תמורת 18.9 מיליארד דולר. לפי הדיווח, ברודקום תשלם 44.5 דולר למניה במזומן עבור CA - פרמייה של 20% מעל מחיר המניה בשוק.

 

ההשתלטות מהווה מהלך אסטרטגי משמעותי עבור ברודקום, שמגיעה כמה חודשים לאחר שהצעתה לרכוש את קוואלקום תמורת יותר מ-117 מיליארד דולר נחסמה ע"י דונלד טראמפ.

 

העסקה המתוכננת תפסה מספר משקיעים של התעשייה בהפתעה, בהינתן העובדה שהיא מהווה כיוון חדש לגמרי עבור ברודקום - אשר הפכה לחממת מוליכים למחצה בעיקר באמצעות רכישות של חברות אחרות. CA שבסיסה בניו יורק מייצרת תוכנה שמשמשת תשתית AI תאגידית.

 

שווי השוק של ברודקום עומד על 108 מיליארד דולר. מניות CA, שעלו בעקביות בשנים האחרונות, קפצו ב-16% ל-43.1 דולר עם נעילת המסחר אתמול.

"תוכנה היא כיוון התפתחות טבעי אם חושבים על הסביבה שאנחנו משחקים בה", כך אמר סמנכ"ל הכספים של ברודקום, טום קראוזה.

 

לדבריו, העסקה תעזור לברודקום להתרחב בשוק התשתיות הטכנולוגיות ששוויו מגיע כיום ל-200 מיליארד דולר - בערך פי שלוש מהזדמנויות ההתפשטות העומדות בפני החברה כרגע.

 

שבב של ברודקום שבב של ברודקום צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x