$
שוק ההון

הדירקטוריון אישר: יוסי דורי יחליף את ענת לוין בניהול זרוע ההשקעות של כלל

דורי משמש בזרוע ההשקעות של כלל ביטוח במשך 17 שנה, והוא נחשב לאיש אמון של המנכ"ל החדש יורם ושל יו"ר החברה דני נוה; המועמדת הטבעית לתפקיד הייתה לימור דנש, אולם בהנהלת ודירקטוריון כלל היא מזוהה עם לוין

גולן חזני 16:0708.07.18

דירקטוריון כלל ביטוח אישר את מינויו של יוסי דורי למנכ"ל זרוע ההשקעות כנף, והוא יחליף את ענת לוין שהתפטרה.

על מינויו של דורי פורסם לראשונה בכלכליסט לפני שבוע. דורי משמש בזרוע ההשקעות של כלל ביטוח במשך 17 שנה, והוא נחשב לאיש אמון של המנכ"ל החדש יורם ושל יו"ר החברה דני נוה. היו"ר דני נוה הוביל את מינוי יורם נוה שהועדף על פני לוין. לוין היתה מועמדת לתפקיד המנכ"ל הזמני של כלל, אך התעקשה לקבל הגדרה של מנכ"ל קבוע - דרישה שנתמכה בידי הממונה על שוק ההון דורית סלינגר, בעקיפין, כשזו הציבה לדירקטוריון כלל אולטימטום למינוי מנכ"ל קבוע, אז הודיע יו"ר הדירקטוריון שהוא מעוניין להציב מועמד משלו - יורם נוה.

יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה מנכ"ל כלל ביטוח צילום: עמית שעל

 

דורי הוא בן טיפוחיו של רועי יקיר, מנהל חטיבת ההשקעות של החברה המתחרה הפניקס, ובעבר מנהל ההשקעות הראשי של כלל. מדובר במינוי חריג שבו ממונה מספר 3 בכנף להחליף את מספר 1, אף שהמועמדת הטבעית היא לימור דנש, שמנהלת את כספי העמיתים של כלל, בהיקף גבוה בהרבה מכספי הנוסטרו שניהל דורי, ובעלת ניסיון ניהולי גדול משלו - אולם בהנהלת ודירקטוריון כלל היא מזוהה עם לוין.

מימין: יוסי דורי וענת לוין מימין: יוסי דורי וענת לוין צילומים: עמית שעל, אוראל כהן 

אם תחליט דנש לעזוב יהיה זה סופה של תקופה בכלל ביטוח, שבה לוין, דנש וקובי שלום שעזב גם הוא, ניהלו את כנף בצורה אוטונומית מאג'נדות של החברה האם.

קיימת גם אפשרות שדנש תישאר, אולם לא ברור אם הסיכוי לכך גבוה, ובחברה מעריכים שהיא תודיע על צעדיה בעתיד הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x