$
שוק ההון

הפניקס רכשה 25% מקבוצת הנדל"ן הפרטית אקרו

העסקה התבצעה לפי שווי חברה של 450 מיליון שקל ובכוונת שני הגופים לפעול יחד ולהרחיב את הפעילות בתחום הנדל"ן וההשקעות; לפי הערכות, החברה תבחן בעתיד הנפקה בבורסה

רחלי בינדמן ודותן לוי 13:0904.07.18

קבוצת הביטוח הפניקס רכשה 25% מקבוצת אקרו נדל"ן של צחי ארבוב לפי שווי של 450 מיליון שקל. 2 החברות הודיעו הבוקר (ד') כי חתמו על הסכם שותפות במסגרתו תשקיע הפניקס באקרו נדל"ן, כ-260 מיליון שקל, מתוכם כ-112 מיליון שקל כהון עצמי, והיתר – כ-148 מיליון שקל בהלוואות. מעבר לאחזקתה הישירה של הפניקס, בכוונת שני הגופים לפעול יחד ולהרחיב את הפעילות בתחום הנדל"ן וההשקעות. ככל הידוע להפניקס תהיה זכות למנות משקיף לדירקטוריון אקרו.


קבוצת אקרו נדל"ן החלה את פעילותה בשנת 2006 כחברה יזמית בתחום הנדל"ן למגורים ולמשרדים בישראל. בין הפרויקטים שהחברה מובילה: פרויקט דה וינצ'י, מגדל המגורים רוטשילד 17, קומפלקס גולף בשכונת נאות אפקה, קמפוס מייקרוסופט שנבנה בימים אלו בהרצליה, פרויקט אלפא ומגדל אקרו נדל"ן במתחם יצחק שדה, מגדל הגימנסיה, מתחמי העסקים SEA VIEW בהרצליה פיתוח, צוקי ארסוף, מתחם בלום, פרויקט NOYA ומגדל אורו ביפו, ופרויקט פלורנטין וילאג' במתחם שוק העלייה.

צחי ארבוב בעל השליטה באקרו נדל"ן צחי ארבוב בעל השליטה באקרו נדל"ן צילום: עמית שעל

 
לאקרו נדל"ן גם חטיבה ייעודית המתמחה בפרויקטים של התחדשות עירונית, אשר מתעתדת לבנות בשנים הקרובות למעלה מאלף יחידות דיור חדשות בפרויקטים נוספים בתל אביב, בהם: מתחם הצנחנים בנווה שרת, אחימאיר, ויצמן, בארט ופרזון.

צחי ארבוב מחזיק בגרעין השליטה של קבוצת אקרו נדל"ן ומכהן כיו"ר החברה. בעלי מניות נוספים הם זיו יעקובי המשמש כמנכ"ל ודירקטור בקבוצה, אילן קפון מייסד ודירקטור וארז גיל המשמש כמנהל פעילות הקבוצה בחו"ל.

בחודשים האחרונים בחנו באקרו שתי חלופות של גיוס הון בבורסה או איתור משקיע אסטרטגי ולבסוף בחרו בעסקה עם הפניקס. לפי הערכות בשלב הבא ובתוך כמה שנים אקרו תצא להנפקה בבורסה.

 

רועי יקיר, מנכ"ל הפניקס השקעות ופיננסים, אמר היום: "בחירתנו בקבוצת אקרו נדל"ן, מהבולטות והצומחות בתחום, מהווה הבעת אמון בחברה ובצוות הניהולי שלה. אנו רואים ערך רב בחיבור בין הצדדים וסבורים כי עיקר השבחת הערך של החברה עדיין לא מגולם במחיר הכניסה שלנו. אני מעריך כי שותפות זו תהווה את יריית הפתיחה להשקעות משותפות שלנו בפרויקטים לצד החברה בעתיד. השקעה זו היא פרי עבודה משותפת של המחלקות המקצועיות בהפניקס - נדל"ן, מחקר, אשראי ועסקאות פרטיות."

 

צחי ארבוב, בעל השליטה באקרו נדל"ן: "אנו שמחים כי קבוצת הפניקס, גוף מוסדי מהגדולים והמובילים בשוק ההון הישראלי, מאמינה בעתיד החברה ורוצה לקחת חלק בהצלחתה. השקעה זו תסייע בחיזוק הון החברה ותשמש להוצאתם לפועל של פרויקטים גדולים ומשמעותיים בשנים הקרובות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x