שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

חוות הדעת שלוקסנבורג הגיש נגד הסכם השליטה באיי.די.או נמחקה מהתיק

בית המשפט מחק את חוות הדעת שהגישו שני הצדדים המחזיקים באיי.די.או גרופ. בא כוחו של לוקסנבורג: "הוא מסרב שיחמסו ממנו את השליטה". עוה"ד של משפחת דיין: "הוא דואג לעצמו"

חזי שטרנליכט 17:0203.07.18

יעקב (לוקסי) לוקסנבורג ספג מהלומה בקרב המשפטי על הסכם בעלי השליטה בחברת הנדל"ן איי.די.או גרופ. בתום דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בהליך קדם־משפטי, החליט אתמול השופט מגן אלטוביה למחוק את סעיפי חוות הדעת שהגיש לוקסנבורג באמצעות פרופ' אוריאל פרוקצ'יה וגם את חוות הדעת המשפטית שהגישה שיכון ובינוי, וזאת בעקבות הסכמת שני הצדדים.

 

בית המשפט החליט שבסוגיות משפטיות הוא זה שצריך להכריע - ולכן מחק את חוות הדעת. אלטוביה קבע שיתקיים דיון בעניין לעוד ארבעה חודשים.

 

מאבק השליטה הסתבך

איי.די.או גרופ מחזיקה באי.די.או פרופרטיז, הפעילה בגרמניה. לוקסנבורג נלחם בשנה החולפת בהסכם בין בעלי המניות המחזיקים בשליטה באיי.די.או גרופ. אלה כוללים את שיכון ובינוי - שמצויה בשליטת שרי אריסון ועוברת בימים אלה לידי נתי סיידוף - המחזיקה ב־37.5% מהון המניות; את משפחת דיין עם 19.7%, ואת קרן אפולו עם 14.7%. הגורמים הללו ניהלו בעצמם מאבק שליטה בחברה, שהסתיים בספטמבר אשתקד בהסכם שליטה משותף ביניהם.

 

ללוקסנבורג נתח קטן יותר, של כ־7% מהחברה, שבו הוא מחזיק באופן אישי ובאמצעות שותפויות חיפושי האנרגיה לפידות קפיטל ולפידות חלץ שבשליטתו.

 

פרקליטה של חברת דיון, הפועלת מטעמה של של משפחת דיין, עו"ד אליאס, אמר במהלך הדיון כי לוקסנבורג "דואג לעצמו, לא לשוק ההון ולא לבעלי הון אחרים. כל הצורך למהר - שום דבר רלבנטי חוץ מאשר להתעשר".

 

בהמשך הדיון אמר מנגד בא כוחו של לוקסנבורג, עו"ד נדב ויסמן: "זה לא בעל מניות שרוצה להתעשר מכך שהוא מציק או מכך שהחברה לא משפרת את פעילותה. יש כאן בעל מניות שמסרב שבעלי מניות גדולים, שהפכו לקרטל, יחמסו ממנו את השליטה".

 

הפרה של חוק החברות?

בחוות הדעת שנדחתה של פרופ' פרוקצ'יה, שהוגשה מטעם לוקסנבורג מוקדם יותר השנה, נטען בין היתר כי הסכם בעלי המניות המדובר מפר את חוק החברות. לפי אותה חוות דעת, ההסכם הוא "הפרה בוטה של סעיף 328 (א') לחוק החברות ושל התכליות אשר עומדות בבסיסו". עוד לפי אותה חוות דעת, ההסכם כופה על בעלי מניות המיעוט למכור את מניותיהם ב"תנאים תת־מיטביים, ובאופן בלתי יעיל".

 

מהצד של לוקסנבורג ממשיכים להילחם על חשיפת התיקונים שבוצעו בהסכם השליטה בין בעלי המניות באיי.די.או. לטענתם, לא דווחו לציבור תיקונים מהותיים בהסכמי השליטה שבוצעו בחודשים האחרונים.

 

 

 

יעקב לוקסנבורג
יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x