שוק ההון

פלייטק פרסמה אזהרת רווח: המניה צנחה ב-26% בלונדון

מפתחת תוכנות ההימורים הבריטית, שכ-7% ממנה מוחזקים על ידי טדי שגיא, הזהירה כי הכנסותיה השנתיות צפוית להיות נמוכות ב-70 מיליון יורו מהתחזיות. זאת עקב התחרותיות הגוברת בשוק האסייתי

שירות כלכליסט 19:2302.07.18

מניות חברת פלייטק (Playtech), שכ-7% ממנה מוחזקים על ידי איש העסקים הישראלי טדי שגיא, צנחו ב-26% בבורסת לונדון לאחר שמפתחת תוכנות ההימורים הבריטית הזהירה כי הכנסותיה השנתיות ייפגעו עקב התחרותיות הרבה בשוק האסייתי. שגיא מימש בשנים האחרונות חלק ניכר מאחזקותיו בפלייטק.

 

 

מה דעתך על מניית פלייטק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות החברה יורדות בבורסה של לונדון ל-6.23 יורו - רמתן הנמוכה ביותר מזה ארבע שנים. פלייטק מסרה בדיווח כי התחרות באסיה במחצית הראשונה של השנה שהסתיימה שלשום (שבת), הפכה לאגרסיבית במיוחד עקב כניסתם של שחקנים החדשים. "הירידה בהיקף הפעילות והתחרות הגוברות צפויות להשפיע באופן משמעותי על ההכנסות גם בהמשך השנה", כך מסרה החברה.

 

אנליסטים מטעם חברת איבסטק אמרו שהם מעריכים כי נרשמה ירידה של יותר מ-25% בהכנסות של פלייטק באסיה במחצית השנה הראשונה של 2018. 

 

משרדי פלייטק באיפסוויץ', בריטניה משרדי פלייטק באיפסוויץ', בריטניה צילום: glassdoor uk

 

 החברה שבסיסה באי מאן (Isle of Mann) הזהירה שאם המצב באסיה יימשך כפי שהוא במחצית השניה של 2018, ההכנסות מהשוק האסייתי יהיו נמוכות ב-70 מיליון יורו לעומת התחזיות. עם זאת, היא לא סיפקה פירוט של עסקיה באסיה.

 

בתוך כך, פרסמה פלייטק כי היא צופה עלייה של 7% בהכנסות היומיות בעסקי ה-B2B שלה לעומת שנה שעברה, לא כולל את אסיה. תחזית ה-EBITDA שלה עומדת על בין 320 ל-360 מיליון יורו השנה. ב-2017 דיווחה החברה על הכנסות ברוטו של 322.1 מיליון יורו.

 

בניסיון להפחית את חשיפתה לשווקים עם רגולציה, פלייטק הודיעה באפריל שבכוונתה לקנות 70.6% ממניות חברת ההימורים והמשחקים האיטלקית Snaitech, עבור 291 מיליון יורו. עסקת סנייטק פורסמה לאחר שפלייטק הוציאה אזהרת רווח בנובמבר, לפיה הכנסותיה עומדות להיות מושפעות מפשיטה שבוצעה על הימורים במלזיה – אחד משווקיה הגדולים ביותר באסיה.

 

 צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x