שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

יש חיים אחרי: יובל דגים בדרך לכיסא המנכ"ל של אבן קיסר

מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי שנרכשה לאחרונה על ידי נתי סיידוף הודיע אתמול כי יעזוב את תפקידו, והוא קרוב להשלמת הסכם העסקתו באבן קיסר. כפי שפורסם בכלכליסט, מי שצפוי להחליף את דגים הוא היו"ר משה לחמני המקורב לסיידוף

גולן חזני ויניב רחימי 06:5202.07.18

המנכ"ל המתפטר של שיכון ובינוי, יובל דגים, נמצא בדרך למינויו לתפקיד מנכ"ל אבן קיסר. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

דגים אמור לתפוס באבן קיסר את מקומו של רענן זילברמן שהודיע ב־22 במרץ על התפטרותו. ההתפטרות של דגים, חצי שנה אחרי מינויו לתפקיד המנכ"ל בשיכון ובינוי, לא היתה מפתיעה. כבר עם רכישת השליטה בשיכון ובינוי על ידי נתי סיידוף, פורסמו הערכות ב"כלכליסט" שלפיהן הוא יפוטר ובמקומו ימונה משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי, הרוח החיה בחברה שהוביל אותה לעסקה עם סיידוף. אחיו של משה, יוסי לחמני, מקורב לסיידוף מהיכרות משותפת בארה"ב.

 

 

מה דעתך על מניית אבן קיסר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ל"כלכליסט" נודע כי דגים לא צורף בשבוע שעבר לסיור של סיידוף עם בכירי שיכון ובינוי בברלין, בנכסים של החברה־הבת איי.די.או, והנציג של שיכון ובינוי בסיור היה לחמני. דגים חש שהוא ממודר והחליט להקדים את עזיבתו. עתה מתברר כי במהלך שבועות האחרונים קיבל פנייה מאבן קיסר שבשליטת קרן טנא וקיבוץ שדות ים, ניהל מגעים עם החברה והוא מצוי עתה בשלבי סגירה מתקדמים של חוזה העסקתו שם.

 

דגים כינס אתמול ישיבת הנהלה לא צפויה בשיכון ובינוי והודיע לחברי ההנהלה: "החלטתי לעזוב. היתה לי חדוות עשייה בחברה ועשינו דברים יפים. אבל אני חושב שכרגע אני צריך לעזוב". דגים ציין כי אין מועד לסיום הכהונה. גורמים בחברה סיפרו כי מרגע שהיה ברור כי משה לחמני הוא שהביא את עסקת המכירה לסיידוף, דגים לא יישאר.

 

 

יובל דגים, מנכ"ל שיכון ובינוי המתפטר יובל דגים, מנכ"ל שיכון ובינוי המתפטר צילום: יח"צ

 

גם אבן קיסר כמו שיכון ובינוי מצויה במשבר קשה, וגם שם זילברמן עזב אחרי שנה אחת בלבד בתפקיד המנכ"ל, לאחר שהגיע אליה מחברת מי עדן. מניית אבן קיסר, שעוסקת בייצור משטחי קוורץ, צנחה ב־79.5% משיא שרשמה לפני שלוש שנים – 70 דולר למניה – והיא נסחרת כעת במחיר של 15.1 דולר שמשקף לחברה שווי שוק של 518 מיליון דולר בלבד. החברה גם רושמת ירידה עקבית בתוצאות, ואת הרבעון הראשון של 2018 סיימה ברווח של 1.5 מיליון דולר בלבד, נפילה של 86% לעומת הרבעון המקביל.

 

כהונתו הקצרה של דגים מאפילה על משך כהונתו על קודמו בתפקיד, ירון קריסי, שהצליח להחזיק מעמד כמנכ"ל הקבוצה במשך שנתיים וחודשיים. עם מינוי מחליף לדגים, שיכון ובינוי תרשום הישג מפוקפק של ארבעה מנכ"לים שכיהנו בחברה בתקופה קצרה של שלוש שנים בלבד, כולם בזמן כהונתו של לחמני כיו"ר. כהונתו של דגים בשיכון ובינוי היתה עמוסה באירועים דרמטיים.

 

חודשיים בלבד אחרי שנכנס לתפקיד, הוא כבר נזרק למים העמוקים כשבפברואר 2018 נפתחה חקירה גלויה בעניין חשד למתן

שוחד לעובד ציבור זר באפריקה, שבמסגרתה נעצרו לחקירה כמה בכירים בעבר ובהווה בקבוצת שיכון ובינוי, בהם המנכ"ל והיו"רית לשעבר, עופר קוטלר ורווית ברניב. האירוע המשמעותי השני התרחש ב־13 ביוני, אז נחתם הסכם למכירת השליטה בשיכון ובינוי מידיה של שרי אריסון לנתי סיידוף, תמורת 1.1 מיליארד דולר בלבד, מחיר ששיקף דיסקאונט של 14% על מחיר המניה בבורסה.

 

מינויו של דגים למנכ"ל שיכון ובינוי היה כרוך בסיום עבודתו כמנכ"ל קימברלי קלארק אוסטרליה וניו זילנד. מכיוון שלצורך מילוי תפקידו בשיכון ובינוי דגים נדרש לעבור, על משפחתו, לישראל, הסכם ההעסקה שלו כלל תשלום של עד 45 אלף דולר כהוצאות מעבר.

 

לפי הסכם ההעסקה של דגים הוא היה זכאי למשכורת חודשית ברוטו של 133 אלף שקל ולמענק חתימה של עד 6 משכורות, שיהיה מותנה בתקופות כהונה מינימליות או בהיקף הפסד כתוצאה מאי־קבלת מענק כספי שייגרם לו כתוצאה מהמעבר מקימברלי קלארק לשיכון ובינוי. תקופת ההעסקה של דגים נקבעה עד לסוף 2020, אולם בהסכם נקבע שהצדדים רשאים לסיים את ההתקשרות בהודעה מוקדמת של שישה חודשים מראש. אם דגים ימשיך לכהן בתקופת ההודעה המוקדמת הוא יהיה זכאי לקבל את מלוא תנאי העסקתו, לרבות מענקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x