שוק ההון

משרד המשפטים האמריקאי אישר את מיזוג דיסני-פוקס ב-71 מיליארד דולר

דיסני תרכוש בין השאר את אולפני הסרטים והטלוויזיה של פוקס וערוצי כבלים בהם ערוץ FX ונשיונל ג'יאוגרפיק; הממשלה אישרה את העסקה בתנאי שדיסני, שמחזיקה ברשת שידורי הספורט ESPN, תוותר על 22 רשתות הספורט האיזוריות של פוקס

שירות כלכליסט 20:2027.06.18
משרד המשפטים האמריקאי אישר היום (ד') את מיזוג של מעצמות המדיה דיסני – פוקס. לפי העסקה, וולט דיסני תרכוש את רוב נכסי הבידור של פוקס המאה ה-21 ב-71 מיליארד דולר, בעסקה שצפויה לעצב מחדש את תעשיית המדיה ולסייע לדיסני להדוף את יריבים דיגיטיליים כמו נטפליקס.

 

 

 

הממשלה אישרה את העסקה בתנאי שדיסני, שכבר מחזיקה ברשת שידורי הספורט ESPN, תוותר על כל 22 רשתות הספורט האיזוריות של פוקס. "התנאי יבטיח שהתחרות בתחנות הספורט תישמר", אמר מקאן דלרחים (Makan Delrahim), ראש מחלקת ההגבלים העסקיים במשרד המשפטים.

דיסני ופוקס דיסני ופוקס


דיסני תקנה את אולפני הסרטים והטלוויזיה של פוקס, ערוצי כבלים בהם ערוץ FX ונשיונל ג'יאוגרפיק, נכסים בינלאומיים שכוללים את רשת סקיי, ו-Star India, וכן את מניותיה של פוקס בשירות הסטרימינג Hulu. לפי דיווחים קודמים, דיסני כלל לא התכוונה לקנות את ערוצי הספורט של פוקס.

 

דיסני הסכימה לקנות את החלקים בפוקס לפי 38 דולר למניה, מחיר גבוה יותר מאשר בהסכם הקודם שנחתם בדצמבר לפי מחיר של 28 דולר למניה או 52.4 מיליארד דולר סך הכל. לפי ההסכם החדש, בעלי המניות של פוקס יוכלו לקבל תמלוגים בצורת מזומן או מניות.

העסקה תרחיב מהותית את ספריית התוכן הגדולה גם ככה של דיסני – שתזכה לתוספות מכובדות כמו סדרת אקס מן של מארוול ואוואטר של ג'יימס קמרון, שצפויים לצאת להם בקרוב סרטי המשך.

 

העסקה עם דיסני מייצגת מפנה ראוי לציון בקריירה של ענקית המדיה פוקס, בת היותר מ-80, המוכרת נכסים לאחר שבנתה אימפריית מדיה עצומה. דיסני ספגה פגיעות בעודה נאבקת מול שירותי התוכן בסטרימינג שנגסו קשות בהכנסותיהן של ספקיות הכבלים הקונבנציונליות, והתכנים האמורים ישרתו היטב גם את שירות הסטרימינג שדיסני מתכננת להשיק.

העסקה תרחיב מהותית את ספריית התוכן הגדולה גם ככה של דיסני – שתזכה לתוספות מכובדות כמו סדרת אקס מן של מארוול ואוואטר של ג'יימס קמרון, שצפויים לצאת להם בקרוב סרטי המשך.

הדיווח הראשוני על המגעים בין שתי החברות התפרסם בתחילת נובמבר. בדצמבר הסכימו דיסני ופוקס על עסקת מיזוג ב-52.4 מיליארד דולר, ושבועיים לאחר מכן הגישה קומקאסט הצעה נגדית לרכישת נכסי פוקס ב-65 מיליארד דולר. בשבוע שעבר הודיעו דיסני ופוקס על הסכם המיזוג החדש, שגובר על ההצעה של קומקאסט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x