שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

פז גייסה 650 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

במסגרת המכרז המוסדי זכתה החברה לביקושים של 824 מיליון שקל; הריבית נקבעה על 1.6% - מרווח של 1.4% מעל אג"ח המדינה

חזי שטרנליכט 11:4727.06.18

מניית פז נפט נסחרת היום (ד') בירידה של 0.5%, כאשר ברקע חברת בתי הזיקוק מאשדוד ורשת תחנות הדלק מדווחת על הצלחה בשלב המוסדי בהרחבת סדרת אג"ח בהיקף של 750 מיליון שקל. במסגרת השלב המוסדי קיבלה החברה ביקושים בסך של 824 מיליון שקל ובכוונתה לספק למוסדיים אג"ח בהיקף של 650 מיליון שקל כאשר היתרה תוקצה לציבור. את הגיוס מובילה חברת לידר הנפקות.

 

 

בפז ציינו כי במסגרת המכרז המוסדי זכתה החברה לביקושים של 824 מיליון שקל - מעל לפי 2 מהצעת החברה, בשלב זה פז תבצע גיוס הון משני (אג"ח) של 750 מיליון שקל, ביחס ליעד המקסימאלי המקורי שעמד על כ-400 מיליון שקל. החברה הגדילה את הגיוס בפועל בעקבות הביקושים הערים. ההנפקה תבוצע באמצעות הרחבת סדרת אגח ז' של החברה. ההנפקה תשמש את החברה למחזור חוב פיננסי קיים.

 

החברה החליטה לקבל הצעות ב-650 מיליון שקל בשלב המוסדי ותציע לציבור כ-100 מיליון שקל נוספים, בדרך להשלמת גיוס כולל של 750 מיליון שקל. ההנפקה דורגה בדירוג: AA- מחברת מעלות S&P והשלמתו כפופה לאישור מעלות להגדלת סכום הגיוס.

 

במסגרת הגיוס הציעה החברה הרחבה של אג״ח סדרה ז׳. מדובר באגרות חוב צמודות למדד במח״מ של 7 שנים. מחיר האג"ח יעמוד על 98.1 המהווה תשואה של 1.6% לשנה קרן צמוד מדד. ריבית זו נמצאת במרווח של 1.43% ביחס לאג״ח מדינה במח״מ דומה של 7 שנים.

 

מניית פז נפט נסחרת בבורסה לפי שווי של 4.77 מיליארד שקל. החברה איבדה בשנה החולפת כ-1.27 מיליארד שקל משווי השוק שלה לנוכח תנאי שוק שהשתנו לשלילה. בין היתר צמצמה הממשלה את מרווח השיווק בהחלטה בסוף חודש אפריל האחרון ב-4.7 אגורות, צעד שצפוי לפגוע בעשרות מיליוני שקלים בחברה כמו גם במתחרות שלה בחישוב שנתי.

 

גם טרם לצמצום מרווח השיווק, ירד הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון של 2018 בכ-71% והסתכם בכ-77 מיליון שקל, זאת בעיקר עקב ירידה במרווח הזיקוק ושחיקה בשערי החליפין.

יונה פוגל מנכ"ל פז יונה פוגל מנכ"ל פז צילום: עמית שעל

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x