$
שוק ההון

דן רוכשת מאלקטרה מתקן טיהור שפכים בנתניה תמורת 102 מיליון ש'

העסקה כפופה לאישור התאגיד העירוני "מי נתניה"; אלקטרה תמשיך לשמש כקבלן המתפעל של המתקן עד לשנת 2026

גולן חזני 17:5126.06.18

חברת דן תחבורה, באמצעות זרוע ההשקעות 'דן קפיטל', רוכשת מאלקטרה את מתקן טיהור השפכים של נתניה, תמורת 102 מיליון שקל. דן החליטה שלא לרכוש שני מתקנים קטנים יותר שעליהם נוהל מו"מ, מתקנים בדימונה וערד, שתמורתם נדרשה לשלם כ-28 מיליון שקל נוספים.

 

 

העסקה, שנחשפה לראשונה בכלכליסט, כפופה לאישור התאגיד העירוני "מי נתניה". אלקטרה שבשליטת האחים זלקינד תמשיך לשמש כקבלן המתפעל של המתקן, זאת כאשר הזיכיון לפעילות מתקן זה יהיה תקף עד לשנת 2026.

 

בדן ציינו כי עסקה זו ממשיכה את אסטרטגיית הרחבה וגיוון של הפעילות העסקית בתחומים הסינרגים לתחום התחבורה, שהינו ליבת פעילותה. מדובר בהשקעה ראשונה לחברה בפרויקטי תשתית מניבים וכן בכניסה של החברה לראשונה להשקעות בתחום המים.

 

את העסקה הובילו אופיר קרני, מנכ"ל חברת 'דן קפיטל' וסמנכ"ל הכספים של הקבוצה ויוחנן אור, מנכ"ל אלקטרה זכיינות. כיו"ר מכהן שמואל רפאלי ועופר זילביגר הוא המנכ"ל. מהחברה נמסר כי "השלמת העסקה עם חברת אלקטרה הינה צעד משמעותי לפעילותה של חברת דן וכזו המאפשרת חשיפה לשווקים חדשים ואטרקטיביים תוך חיזוק איתנותה הפיננסי של החברה. העסקה מהווה עוד צעד בהמשך יישום האסטרטגיה העסקית אותה אנו מובילים בשנים האחרונות".

 

מנכ"ל אלקטרה, איתמר דויטשר, אמר כי "השלמת העסקה עולה בקנה אחד עם תפיסת 'מחזור החיים' של אלקטרה, ומאפשרת לה לתרום מניסיונה ויכולותיה המקצועיות - החל משלב הפיתוח, דרך המימון, הבניה, ועד שירותי תפעול, תחזוקה וניהול לטווח הארוך. עם המעבר לשלב התפעול מממשת החברה את אחזקותיה כדי להפנות משאבים לפרויקטים נוספים".

 

עורכי הדין כפיר ידגר, יפתח פרבר ועמית לוי ממשרד גורניצקי ייצגו את דן בעיסקה, עו"ד אורי מנדל ממשרד יוסי לוי ייצג את אלקטרה.

 

איתמר דויטשר איתמר דויטשר

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x