שוק ההון

גולדמן זאקס צופה אפסייד של 16% במניית טבע

לדברי כלכלני הבנק האמריקאי, חלה התקדמות בתוכנית ההתייעלות והקיצוץ בעלויות של החברה

דרור רייך 17:3125.06.18

"טבע עברה מלהיות ריאקציונרית (מגיבה לאירועים בשטח) ללא כיוון, לחברה בראשות מנהלים מכווני פעולה עם נתיב ברור להחלמה", כך כתבו כלכלני הבנק האמריקאי גולדמן סאקס בסקירה מיוחדת שפרסמו לאחר ביקור בארץ ומפגש עם נשיא ומנכ"ל טבע קאר שולץ ובכירים נוספים.

 

 

כלכלני גולדמן סאקס ציינו בסקירתם כי חלה התקדמות בתוכנית ההתייעלות והקיצוץ בעלויות של החברה כמו הורדת מינוף החוב (שנוצר לאחר רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן בכ-35 מיליארד דולר).

 

מהפגישה האנליסטים של גולדמן סאקס יצאו מאוד מעודדים מכמה סיבות. ראשית, הם ציינו כי הקופקסון מוכיח את עמידותו למרות התחרות הגנרית מכיוונה של מיילן, כמו כן, ההערכות של טבע לתחרות למשאף ה-ProAir לאסתמה כבר ברבעון הראשון של השנה, שלא התממשה והפוטנציאל של Austedo רק מגרד את פני השטח של שוק ענק. כמו כן ההשקה הצפויה שלFremanezuma בסתיו של 2018.

 

כל אלה על פי כלכלני גולדמן יכולים להגדיל את ה-EBITDA ואת תזרים מזומנים של טבע ולגרום להחזרי חוב מהירים יותר שיעזרו לה להגיע בקלות למינוף של פי 4 עד שנת 2020. כל הגורמים הללו הביאו לבנק ההשקעות לתת למניית טבע המלצת 'קנייה' עם מחיר יעד של 28 דולר, הגבוהה ב-16.7% ממחירה כיום.

 

קאר שולץ מנכ"ל טבע קאר שולץ מנכ"ל טבע צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x