$
בורסת ת"א

מצטרפת חדשה לשיגעון: אינטרקיור נכנסת להשקעה בקנאביס רפואי

אינטרקיור רוכשת 50% ממניות השליטה בחברה פעילה בעלת רישיון משרד הבריאות לגידול קנאביס רפואי והפצתו בישראל - התמורה בעסקה עומדת על 8.2 מיליון שקל

דרור רייך 12:4124.06.18

עסקת משמעותית נוספת בשוק הקנאביס הרפואי המקומי: חברת אינטרקיורהציבורית רכשה 50% ממניות השליטה (ו-40% מהון המניות) באחת משמונה החברות הפעילות הישראליות שבבעלותן רישיון לגידול קנאביס רפואי והפצתו למטופלים בישראל - אינטרקיור תשלם תמורתן סכום של 8.2 מיליון שקל. 

השלמת העסקה תהפוך את אינטרקיור לחברה הציבורית היחידה בישראל שבבעלותה רישיון משרד הבריאות פעיל וקבוע לגידול קנאביס רפואי. נושפת בעורפה החברה הציבורית עמיר שיווק, המעוניינת לרכוש את פעילותה של חברת BOL פארמה (בשמה הקודם שאיפה לחיים) שגם מחזיקה ברישיון דומה לגידול קנאביס.

 

המגעים בעסקת עמיר שיווק נמשכים מחודש מרץ השנה - אז הסמיך הדירקטוריון את מנכ"ל החברה מיכאל מנדלסון לקיים מגעים להשקעה של עד 27 מיליון דולר בחברת הקנאביס באמצעות הלוואה שאותה ניתן להמיר למניות (סכום גבוהה בהרבה מזה של אינטרקיור).

 

נכון להיום אינטרקיור היא חברת השקעות בתחום הביומד ובתחום מדעי החיים שמחזיקה ב- 17.25% בחברת רג'נרה, ביחד עם השותף המוכר מריוס נכט ממייסדי צ'ק פוינט. רג'נרה עוסקת בפיתוח תרופות למחלות מערכת עצבים מרכזית כגון דמנציה ואלצהיימר, ומחזיקה 9.3% בנובלוס העוסקת בדיאגנוסטיקה סרטנית. אינטרקיור רואה בכניסה תחום הקנאביס הרפואי מנוע צמיחה עבורה.

 

עסקת הקנאביס של אינטרקיור תמומן באמצעות העמדת אשראי של בעל השליטה בחברה, אלכס רבינוביץ' (39.4%), בסכום של עד 9 מיליון שקל, בריבית מינימלית (לחברה נכון להיום אין הון זמין להשקעה בסכום האמור). תמורת המימון תעניק החברה לרבינוביץ' אופציות המירות למניות רגילות, לתקופה של 3 שנים. התנאי להמרה הוא שמחיר המניה יעלה בתקופת המימוש על 100 אגורות - שער הנעילה של מנית אינטרקיור במועד חתימת ההסכם עמד על 34.5 אגורות.

 

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x