שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

בן זאב יאפשר לחברי הבורסה לקרוא את הסכם מכירת מניותיהם

לאחר שכל חברי הבורסה ובהם בנק הפועלים נענו לבקשה להאריך את הסכמתם למכור את מניות הבורסה עד סוף אוגוסט, במטרה לאפשר לרשות ני"ע לאשר את ההסכם, הודיע בן זאב לחברים כי אם ירצו בכך, יוכלו להציץ בתנאיו, דבר לו סירב תחילה

רחלי בינדמן 13:1220.06.18
סימנים לרגיעה בין בנק הפועלים לבורסה לניירות ערך בת"א. אתמול קיבל מנכל הבורסה איתי בן זאב את אחרון האישורים של חברי הבורסה הנענים להארכת ההסכם מול קרן ההשקעות מאניקיי למכירת אחזקותיהם בבורסה עד סוף אוגוסט. זאת לבקשת בן זאב מחברי הבורסה לאור הודעת רשות ניירות ערך כי לא תספיק לתת היתרי שליטה למאניקיי ולמשקיעים הפיננסים הנוספים שירכשו את מניות הבורסה עד מועד הסגירה המקורי של העסקה – אמצע יוני.

 

בתגובה, שלח בן זאב מכתב לחברי הבורסה המעדכן כי ההסכם יוארך בהתאם להסכמתם עד סוף אוגוסט אך הוסיף למכתב שלו משפט מפתיע: הוא מאפשר לכל חבר בורסה שיחפוץ בכך לקרוא את ההסכם מול מאניקיי.

 

כזכור לפני חודשיים חשף כלכליסט מכתב ששלח בנק הפועלים לבן זאב ובו טענות קשות על כוונת הבורסה לייקר תעריפים של שימוש במידע על המסחר על ידי עסקים גדולים. במכתב גם הובעה תרעומת על חוסר השקיפות לכאורה שבה מתנהלת הבורסה מול חבריה שממודרים לכאורה מקבלת ההחלטות ונדרשים לצאת מהדירקטוריון בעת קבלת החלטות רגישות וזאת על רקע חוק שינוי מבנה הבורסה המחייב את נציגי החברים לצאת ממילא מדירקטוריון הבורסה החל מעוד חודש.

 

מנכ"ל הבורסה לניירות ערך איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה לניירות ערך איתי בן זאב צילום: בלומברג

 

ההתכתשות מול הבנק המשיכה כאשר בן זאב האשים את בנק הפועלים כמי שעומד מאחורי מכתב ששלחה עמותת ידיד לחברי הכנסת ובו דרישה לחשוף את ההסכם מול מאניקיי.

 

על רקע השמועות שנפוצו לפיהם ההסכם טומן בחובו גם בונוס לבן זאב וכן הסכמות על ייקור עמלות הבורסה, בן זאב החליט לחשוף אותו לעיני כל מי שיבקש בקרב חברי הבורסה בתמורה לחתימה על הסכם סודיות ובמטרה להראות כי אין בהסכם הזה שום דבר מסעיר.

 

תחילה היה חשש שבנק הפועלים יעשה שריר לבן זאב ולא יסכים להארכת מועד המכירה של מניותיו בבורסה עד סוף אוגוסט וכך יחסל את הסיכוי להתקשרות מול מאניקיי אך הבנק דיווח ביום א' כי יענה להארכה ובכך שידר הבנק בניהולו של אריק פינטו סוג של ניסיון לרגיעה מול הצדדים.

 

מה שעדיין עומד על הפרק הוא ייקור תעריפון הבורסה בכל הנושא להפצת מידע שלו כאמור מתנגד הבנק וכפוף לאישור רשות ניירות ערך. ברשות אמורים לדון בייקור במליאת הבורסה אך בינתיים הנושא מתעכב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x