$
בורסת ת"א

ביהמ"ש בלם את מכירת בי-קום לאחים נוימן; רון לאודר מתעניין

המחוזי הוציא צו מניעה ארעי שעוצר את העסקה, לבקשת המנהלים המיוחדים של יורוקום; קרן סרצ'לייט של לאודר מתעניינת לרכוש השליטה בבזק דרך רכישת מניות ביקום לפי שווי של מיליארד דולר

גולן חזני 17:2118.06.18

בית המשפט עוצר את מכירת בי-קום לאחים נוימן. שופטת בית המשפט המחוזי בת"א איריס לושי עבודי הוציאה צו מניעה ארעי שבולם את העסקה, לבקשת המנהלים המיוחדים של יורוקום, עורכי הדין פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון.  

השופטת הורתה לאינטרנט זהב להגיש את תגובתה לבקשת המנהלים עד ל-20 ביוני. המנהלים מייצגים את הבנקים המחזיקים במניות יורוקום, בעלת השליטה באינטרנט זהב - החברה האם של בי-קום - שמתנגדים נחרצות לעסקה.

 

הבנקים טוענים כי מכירת מניות השליטה בבזק צריכה להיעשות במכרז מסודר ולא בעיסקת בזק. לעומת זאת אינטרנט זהב טוענת כי מדובר בעיסקה טובה, בפרמיה נאה מעל מחיר השוק, שפותרת את כל הבעיות של פירעון החובות של החברה.

 

החלטת בית המשפט ניתנה בשעה שדירקטוריון אינטרנט זהב מתכנס לצורך אישור מכירת מניות השליטה של החברה בבי-קום, השולטת בבזק. בישיבה משתתפים לראשונה שני דירקטורים חדשים מטעם הבנקים, יהל שחר וגלעד שר.

 

 

דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב צילום: אוראל כהן
 
בתוך כך, קרן סרצ'לייט של רון לאודר מתעניינת גם היא ברכישת השליטה בבזק דרך רכישת מניות ביקום. הקרן של רון לאודר, בעליה של חברת התמרוקים אסתי לאודר, הציעה לרכוש את המניות של ביקום לפי שווי של מיליארד דולר, שווי נמוך בכ-35% מהשווי שמציעים האחים צחי וחן נוימן. עם זאת דירקטוריון ביקום דחה בשלב זה את ההצעה משום שמדובר בעיסקה שדורשת בדיקות נאותות ותנאים מתלים.
 
"מטעמו של איש העסקים ונשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונלד לאודר, נמסר כי הוא מכחיש כל מעורבות אישית ברכישת בזק - ושקרן סרצ'לייט מנוהלת על ידי חתנו אריק זינטרהופר באופן עצמאי לחלוטין”.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x