$
שוק ההון

פרסום ראשון

המנכ"ל החדש של כלל ביטוח: יורם נוה

דירקטוריון החברה העדיף את נוה על ענת לוין, שניהם מועמדים של הרגע האחרון; נוה נבחר פה אחד על ידי הדירקטוריון וזכה בתואר שלא פילל לו עד לפני יומיים

גולן חזני 15:5017.06.18

יורם נוה נבחר כמנכ"ל הבא של כלל ביטוח. דירקטוריון החברה העדיף את נוה על ענת לוין, שניהם מועמדים של הרגע האחרון.

 

לאחר הדרישה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שהחברה תבחר מנכ"ל עד היום, נבחר נוה פה אחד בשני הדירקטוריונים של כלל - כלל ביטוח וכלל החזקות - וזכה למעשה בתואר שלא פילל לו עד לפני יומיים.

 

מדובר בניצחון של יו"ר החברה דני נוה שהתנגד למינויה של לוין והוביל את הבחירה בנוה. עבור לוין מדובר בתבוסה, והיא תעזוב את כלל ביטוח לאחר שהתפטרה לפני שבוע מתפקידה כמנהלת החטיבה הפיננסית.

מימין: ענת לוין ויורם נוה מימין: ענת לוין ויורם נוה צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

 

שני המועמדים הם מועמדים של פשרה, שלא נחשבו מובילים במירוץ. משה טרי, נאמן מניות השליטה מטעם הפיקוח על הביטוח, תמך במינויו של יובל גביש, ראש החטיבה הבנקאית של בנק דיסקונט. יו"ר דירקטוריון כלל דני נוה תמך במועמדותו של שי פלדמן, מנכ"ל AIG. בהיעדר הסכמות החליטו השניים למנות מנכ"ל זמני; טרי הציע את לוין, ונוה הסכים.

 

לוין נתנה להבין שתסכים למינוי זמני, אבל ביום רביעי בלילה יצרה קשר עם היו"ר נוה, והודיעה לו כי היא דורשת שמינויה למ"מ המנכ"ל יהיה קבוע. היא נימקה זאת בעובדה שהיא מתכננת לגייס מנהלים חדשים לחברה, וכמנכ"לית זמנית לא תוכל לשכנע מנהלים איכותיים להצטרף אליה.

 

נוה התנגד, אולם למחרת קיבל הנחתה מהמפקחת על הביטוח דורית סלינגר. זו קבעה כי על הדירקטוריון לבחור מנכ"ל קבוע עד יום ראשון, כלומר היום. לא ברור מה הניע את סלינגר להציב לוח זמנים צפוף ולא הגיוני, בעיקר בשעה שחברות גדולות, גם ציבוריות, מתפקדות תקופה ממושכת עם מנכ"ל זמני או מ"מ מנכ"ל.

 

הדוגמה הבולטת היא כיל, שתפקדה יותר משנה עם אשר גרינבאום כמנכ"ל זמני, עד מינויו של רביב צולר. בכלל ביטוח היו שראו בהוראה של סלינגר יותר מרמז לרצונה לראות את לוין בתפקיד, כמנכ"לית קבועה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x