שוק ההון

לאחר האקזיט: קרן פידלטי מכרה מניות של פרוטרום בשווי של כ-440 מיליון ש'

קרן ההשקעות האמריקאית, שמכרה כ-1.2 מיליון מניות של פרוטרום, תחזיק עתה בכ-3.05 מיליון מניות - שיהוו כ-5.06% מהחברה; לפי ההערכות הקרן רשמה החזר של פי 3 על ההשקעה הכספי המקורית שלה

חזי שטרנליכט 17:0012.06.18

קצת מעל לחודש לאחר שנמכרה באקזיט השני בתולדות המשק, אחד מבעלי המניות הבולטים בפרוטרום – ענק ההשקעות המוסדי מארה"ב - פידליטי, מוכר קרוב ל-30% מהחזקותיו במניות פרוטרום.

 

לפי דיווחי החברה אתמול, פידליטי מכרו מניות של פרוטרום בשווי של כ-440 מיליון שקל. פידליטי יישאר עם מניות בשווי של כ-1.1 מיליארד שקל. פידליטי אינווסטמנטס שהחזיקה כ-7.29% מפרוטרום, 4.33 מיליון מניות של החברה מכרה כ-1.2 מיליון מניות של פרוטרום. לאחר המכירה תמשיך פידלטי להחזיק בכ-3.05 מיליון מניות של פרוטרום שיהוו כ-5.06% מהחברה בדילול מלא.

 

גורמים בשוק ההון ציינו כי פידליטי רשמה רווחים משמעותיים על ההשקעה שלה בפרוטרום, שהחלה לפני מספר שנים. לפי ההערכות הקרן רשמה החזר של פי 3 על ההשקעה הכספי המקורית שלה, בתוך תקופה של פחות משלוש שנים. מימוש הרווחים על כך הוא תהליך טבעי במהותו.

 

מפעל פרוטרום מרכז פיתוח יוהנסבורג דרום אפריקה מפעל פרוטרום מרכז פיתוח יוהנסבורג דרום אפריקה צילום: Frutarom

 

פרוטרום נמכרה לענקית תמציות הטעם והריח IFF, תמורת 6.4 מיליארד דולרים, בחודש שעבר. מדובר בעסקה שמשלבת מזומן ומניות של חברת IFF האמריקנית, החברה הרוכשת של פרוטרום. לאחר ביצוע העסקה נפלה מניית IFF, בכ-10% ומאז מדשדשת מניית IFF ולא חזרה לרמות שטרם ההודעה על העסקה. אתמול הסתכם השווי הכולל של פרוטרום לפי מתווה העסקה בכ-21.8 מיליארד שקלים, נמוך בכ-1.16 מיליארד שקלים ביחס לשווי שגילמה העסקה בתחילת חודש מאי האחרון.

 

מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי, חזר והביע מאז העסקה אמון כי מחיר המניה הנוכחי של פרוטרום, כחלק מעסקת המיזוג, מהווה הזדמנות ליצירת ערך בטווחים הארוכים, בין היתר בזכות הסינרגיה המשותפת שתיחסך לחברה.

 

במענה לשאלות של משקיעים בבורסה בחודש שעבר, יחד עם מנכ"ל IFF, אנדראס פיביג, אמר יהודאי "הערך של פרוטרום לפני שנה היה בערך 45% נמוך ממה שהוא כעת. כמשקיע אתה לא יכול להתעלם מהמגמה במחיר המניה". הוא הוסיף וציין "אני רוצה להיות בעל מניות ב-IFF, וגם ג'ון פרבר (בעל המניות המרכזי בפרוטרום, ח"ש), משום שאנחנו מאמינים שזה ייצר ערך הוגן עבורכם ב-20 השנים הבאות. אני רואה רק יצירת ערך כתוצאה מזה. אני רואה משקיעים שלא רוצים להצטרף. הם עשו את העסקה משום שהם מאמינים בעסקה, מאמינים ביצירת ערך".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x