$
שווקי חו"ל

מנכ"ל ורינט: "אנו יכולים להתמנף יותר, ומחפשים הזדמנויות רכישה"

דן בודנר אמנם סירב להגיב לדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" בדבר מגעים לרכישת NSO תמורת כמיליארד דולר, אבל סיפק רמזים שהתנאים בשלים לכך

דרור רייך 07:3910.06.18

"ללקוחות יש הרבה נתונים ממקורות שונים, וצריך רק לרכז הכל ולנתח. אבל יש מחסור במומחי נתונים ובאנליסטים של סייבר. זה לא משנה אם הלקוחות חוקרים הונאה, פשע, טרור או פריצות אבטחת סייבר, בסוף היום הם צריכים דאטה סיינטיסט (מדען נתונים — ד"ר), כדי להבין מה לעשות עם המידע הרב ולהגיע לתובנות מעשיות. אחד הכיוונים ששוק אבטחת המידע והסייבר הולכים אליו הוא איך ממכנים. כלומר, איך יוצרים תובנות נוספות באופן אוטומטי", מסביר מנכ"ל ורינט מערכות דן בודנר.

 

מניית ספקית המערכות והשירותים בתחום המודיעין העסקי והביטחוני עלתה ביום שישי ב־0.9%, לאחר פרסום תוצאותיה לרבעון הראשון השנה. אבל המשקיעים התעניינו בעיקר בפרסום ב"וול סטריט ג’ורנל" לפני כשבוע, ולפיו החברה במגעים לרכישת חברת הסייבר הפרטית מישראל NSO Group תמורת כמיליארד דולר.

 

כשנשאל בודנר לגבי הפרסום ב"וול סטריט ג'ורנל", השיב: "אנו לא מגיבים לשמועות, אבל לפי האסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו, אנו מאמינים כי הדרך הטובה ביותר ליצור ערך לבעלי המניות היא להמשיך ולהתמקד בצמיחה בשורה העליונה, ואנו יכולים להגדיל אותה באמצעות מיזוגים ורכישות. אנו מאמינים שיש כיום ביקוש חזק לתוכנת דאטה מיינינג (כריית נתונים) לטובת הבינה העסקית. גם בשוק המודיעין יש הזדמנויות צמיחה, ובעבר לא היינו מספיק נמרצים בתחום הזה. אנחנו תמיד מחפשים הזדמנויות טובות למיזוגים ורכישות", סיכם בודנר.

 

על פי הפרסום בעיתון האמריקאי, רכישת NSO צפויה להתבצע במניות וקבלת החוב של החברה הנרכשת. בעקבות העסקה, אמורה קרן פרנסיסקו פרטנרס, בעלת השליטה (70%) ב־NSO, להפוך לבעלת המניות הגדולה בוורינט. גם הנהלת החברה צפויה להישאר בוורינט, בחטיבה נפרדת או בחטיבת הסייבר.

 

על פי הדו"חות הכספיים עומד החוב של ורינט על 770 מיליון דולר, לעומת מזומנים בהיקף של 382 מיליון דולר. "המינוף שלנו כרגע הוא פחות מפי שניים מה־EBITDA, אז אנו מרגישים נוח מאוד", אמר בודנר כשנשאל על רמת המינוף המקסימלית שבה ירגיש בנוח לצמוח בתרחיש של מיזוג או רכישה. "אנו יכולים להתמנף גבוה יותר באופן זמני. עשינו זאת עם רכישות בעבר, והורדנו את רמת המינוף די מהר. ברור שאנו מתמקדים בלהגדיל את העסק שלנו".

 

ורינט הציגה עלייה של 10% בהכנסות ל־289.2 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה היא הציגה הפסד של 2.2 מיליון דולר, לעומת הפסד של 19.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. תחזית ההכנסות ל־2018 כולה נותרה בעינה — 1.23 מיליון דולר.

 

 

 דן בודנר מנכ"ל ורינט דן בודנר מנכ"ל ורינט צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x