שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

אירונאוטיקס השלימה את רכישת חברת CP מקליפורניה

יצרנית המטוסים ללא טייס מיבנה תשלם עבור החברה 2.3 מיליון דולר ממקורות עצמיים, ובהתאם להסכם הרכישה היא עשויה לשלם עוד 2.4 מיליון דולר לעמידה באבני דרך

חזי שטרנליכט 09:3603.06.18

יצרנית המטוסים ללא טייס מיבנה, חברת אירונאוטיקס דיווחה הבוקר (א') על השלמת הרכישה המותנת של חברת Chassis Plans, או CP, מארה"ב.

 

אירונאוטיקס רוכשת את החברה האמריקנית לאחר שמשכה בקשה שהגישה לועדה ביטחונית אמריקנית לאישור העסקה, כך שאישור רשמי שנדרש על ידי המערכת הביטחונית האמריקנית עדיין לא ניתן. אירונאוטיקס תשלם עבור החברה 2.3 מיליון דולר ממקורות עצמיים ובהתאם להסכם הרכישה היא עשויה לשלם עוד 2.4 מיליון דולר לעמידה באבני דרך.

 

בשבוע שעבר דיווחה אירונאוטיקס בהקשר לעסקה זו כי הועדה הביטחונית שהתכנסה בארה"ב התנתה את השלמת העסקה בכך שאירונאוטיקס תמשיך לדווח לה על הפרשה שקשורה בלקוח מהותי של אירונאוטיקס ושבגינה תלוי ועומד צו איסור פרסום.

 

דומינייטור של אירונאוטיקס דומינייטור של אירונאוטיקס

 

כמו כן, קבעה הוועדה שייתכן ותאלץ את אירונאוטיקס למכור את CP, במידה ולאחר שיוסר צו איסור הפרסום על הפרשה, הוועדה תחליט שלא תאשר העסקה. עם זאת, אירונאוטיקס העריכה כי לאחר הסרת הצו, היא תקבל את האישור לרכישת החברה.

 

מנכ״ל אירונאוטיקס, עמוס מתן, התייחס לרכישה ואמר כי העסקה משתלבת באסטרטגיה העסקית הגלובאלית של החברה. "בכוונתנו לתמוך ולהרחיב את פעילותה של Chassis Plans ולהיעזר בה לצורך הרחבת האחיזה האסטרטגית והמכירות בארה"ב, וכפלטפורמה לפרויקטים הממומנים בכספי הסיוע האמריקאים (תוכניתFinancing-Military-Foreign). הסינרגיה השיווקית שתיווצר באמצעות רכישת Chassis Plans, תאפשר לאירונאוטיקס גישה ללקוחות חדשים ומרכזיים בשוק הביטחוני בארה"ב".

Chassis Plansהינה חברה פרטית המייצרת מערכות מחשבים מוקשחות לצרכים מבצעיים.

 

החברה פועלת מסאן דייגו שבקליפורניה מזה 20 שנה. עיקר פעילותה של החברה מתמקד בשוק הצבאי האמריקאי ועל לקוחותיה נמנות חברות ענק בתעשייה הביטחונית בארה"ב, ביניהן: בואינג, לוקהיד מרטין וג׳נרל דיינמיקס.החברה הנרכשת מצטרפת לחברות הנוספות בקבוצת אירונאוטיקס שכוללת את: פוזידרון, RT, קונטרופ, קומטקטוזנזוטרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x