$
שוק ההון

אקסטל פרסמה דוחות 2017 מחדש בעקבות הערות של הרשות

ברשות חשפו תיקונים מהותיים לגבי מכירות דירות ומחירים שהתבררו כשגויים; כמו כן נכלל תיקון בנוגע לדיבידנד שנוי במחלוקת של 75 מיליון דולר שחולק לבארנט במרץ, צעד שבעקבותיו התפטרו שני דירקטורים מהחברה

אורן פרוינד 08:4903.06.18

רשות ני"ע דרשה מחברת הנדל"ן האמריקאית אקסטל לפרסם שוב את דו"חות 2017 - ואלה חשפו תיקונים מהותיים לגבי מכירות דירות ומחירים שהתבררו כשגויים. כמו כן נכלל תיקון בנוגע לדיבידנד שנוי במחלוקת של 75 מיליון דולר שחולק לבארנט במרץ, צעד שבעקבותיו התפטרו שני דירקטורים מהחברה.

 

 

אקסטל ציינה כי בעקבות "בדיקות שגרתיות לתאגידים מדווחים" היא נאלצה לדווח מחדש על תוצאותיה. בדו"ח המקורי העריכה כי "ההאטה בשוק מגורי היוקרה במנהטן ב־2015 ובתחילת 2016 התמתנה וב־2017 נרשמה התעוררות בקצב המכירות בפרויקט ONE 57. החברה מכרה בו שבע דירות בדרך של חתימה על חוזי מכירה בהיקף 169 מיליון דולר במחיר ממוצע של 4,817 דולר למ"ר". הנתונים מרשימים, אך לא נכונים: אקסטל עדכנה כי התמורה ממכירת הדירות היא 32 מיליון דולר בלבד, והמחיר הממוצע הוא 3,439 דולר.

 

נראה שאקסטל היתה אופטימית גם לגבי הרווחים הצפויים לה. אקסטל עדכנה למטה את הערכת הרווח הגולמי הצפוי מפרויקט דירות היוקרה ONE 57 מ־972 מיליון דולר ל־882 מיליון דולר. גם לגבי הסיום המשוער ניכרה אופטימיות: המועד המשוער לסיום פרויקט OMS שונה מיוני 2018 לספטמבר 2019. מנגד, בפרויקט הדירות להשכרה KENT מועד הסיום המשוער הוקדם מנובמבר 2018 ליולי.

 

סנטרל פארק טאואר סנטרל פארק טאואר צילום: Adrian Smith+Gordon Gill Architecture

 

עדכון נוסף שהוצג נראה כמו הסבר לחלוקת הדיבידנד של בארנט. כפי שפורסם ב"כלכליסט", בעל השליטה גארי בארנט אף הגיע על דעת עצמו לישראל במרץ האחרון, על מנת לספק הסברים לרשות ני"ע.

 

בסעיף ערבויות פיננסיות מפורט לגבי הערבות האישית של בארנט להלוואות שנוטלת אקסטל על נכסיה ועל קיום הסכם שיפוי בין החברה לבארנט. לפיו, החברה תשפה את בארנט במלוא התשלומים וההוצאות שיישא ככל שיידרש בהקשר לערבות הפיננסית שלו. כעת פרסמה אקסטל הערה שנראית כמו "קו הגנה" לחלוקת הדיבידנד, שמעידה על נזילות בעייתית של בארנט. בהערה נכתב: "בחלק מהערבויות שהעניק, נדרש בעל השליטה לעמוד בהתחייבויות פיננסיות (כגון שמירה על רף מינימלי של נכסים נזילים). הפרתן תהווה הפרה של הסכם הערבות ועשויה להקים עילה להעמדת ההלוואה הרלבנטית לפירעון מיידי". ובמילים פשוטות: אקסטל מסבירה למה נזילות טובה של בארנט חשובה, ולמה חלוקת הדיבידנד היא אינטרס שלה כמו שלו.

 

במקביל פרסמה החברה את תוצאות הרבעון הראשון של 2018, שנחתם בהפסד של 16 מיליון דולר לבעלי מניותיה, לעומת הפסד של 28 מיליון דולר ברבעון המקביל. קופת המזומנים הכילה בסוף הרבעון 121 מיליון דולר, מעבר לרף הדרוש לחלוקת הדיבידנד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x