$
שוק ההון

רבעון קשה לשיכון ובינוי: צניחה דו ספרתית בהכנסות וברווח

זרוע הנדל"ן של שרי אריסון רשמה האטה בכל מגזרי הפעילות - ההכנסות הסתכמו ב-1.36 מיליארד ש', צניחה של 28% בהשוואה לרבעון המקביל; הרווח הנקי נחתך ב-80% ל-17.1 מיליון ש' בלבד

יניב רחימי 11:5228.05.18
זרוע הנדל"ן של שרי אריסון, שיכון ובינוי, פרסמה הבוקר (ב') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2018 שהצביעו על ירידה חדה בהכנסות וברווח של הקבוצה. ההכנסות של שיכון ובינוי הסתכמו ברבעון הראשון של 2018 ב-1.36 מיליארד שקל, צניחה של 28% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

 

עיקר הירידה בהכנסות מיוחסת לפעילות של שיכון ובינוי בישראל. הכנסות מגזר קבלות תשתית ובניה בישראל התכווצו ב-321 מיליון שקל בעיקר בשל ירידה בהיקף הביצוע של פרויקט אשלים שמתקרב לסיומו.

 

בתחום הנדל"ן למגורים בישראל שיכון ובינוי נדל"ן ממשיכה להציג חולשה בהיקף העסקאות שנחתמו ברבעון הראשון של 2018 שהסתכמו ב-71 חוזים בלבד, בהשוואה ל-145 חוזים למכירת יחידות דיור ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח התפעולי של שיכון ובינוי התכווץ ל-45.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-201.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. מגזר קבלנות תשתית ובניה בחו"ל (למעט ארה"ב) עבר להפסד תפעולי של 17.9 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של 49.1 מיליון שקל שנרשם אשתקד. 

 

יובל דגים מנכ"ל שיכון ובינוי יובל דגים מנכ"ל שיכון ובינוי צילום: צביקה טישלר

 

הרווח הנקי של שיכון ובינוי הסתכם ב-17.1 מיליון שקל בלבד, צניחה של 77.9% בהשוואה לרווח הנקי בתקופה הקבילה אשתקד שהסתכם ב-77.3 מיליון שקל.

 

בהתאם לתוצאות העסקיות החלשות, גם תזרים המזומנים של שיכון ובינוי היה מאכזב ברבעון הראשון של 2018 שיכון ובינוי סבלה מתזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת שהסתכם ברבעון ב-728 מיליון שקל - זאת בהשוואה לתזרים שלילי ברבעון המקביל של 698 מיליון שקל.

 

עוד עולה מהדוחות כי שיכון ובינוי, בהמשך לחשיפת "כלכליסט", כי החברה החליטה לבחון את מכירת אחזקותיה בחברת SBI שמרכזת את פעילת הקבוצה בתחום התשתיות בחו"ל.

 

בפברואר השנה החלה משטרת ישראל בחקירה גלויה שבמסגרתה עוכבו לחקירה עובדים ונושאי משרה בשיכון ובינוי וב-SBI בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד לעובדי ציבור זרים. שיכון ובינוי מדווחת שהיא בוחנת את האפשרות למכור את אחקותיה ב-SBI בעסקה במניות או בדרך של מכירת הפעילות או הנכסים של SBI.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x