$
שוק ההון

כלכלית ירושלים הציגה זינוק של 215% ברווח הנקי ברבעון

הרווח של חברת הנדל"ן הסתכם בכ-153 מיליון שקל; ה-NOI מנכסים זהים בישראל עמד ברבעון על 138.2 מיליון שקל, עלייה מינורית של 0.2% לעומת הרבעון המקביל

כתב כלכליסט 11:3424.05.18

כלכלית ירושלים, מקבוצת מבנה, פרסמה היום (ה') את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון, והציגה זינוק ברווחיות וברווחים הכוללים (FFO) וגידול קל בהכנסות. ה-NOI מנכסים זהים בישראל הסתכם ברבעון הראשון לשנת 2018 בכ-138.2 מיליון שקל, גידול של כ-0.2%.

 

הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-153 מיליון שקל לעומת רווח נקי בסך של כ-48 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, זינוק של 215%. גם בסעיף הרווח הכולל (FFO) הציגה החברה שיפור משמעותי: ה-FFO ברבעון הסתכם בכ-80 מיליון שקל לעומת כ-53 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בחברה מציינים כי עיקר העלייה ב-FFO נובעת מירידה בהוצאות הריבית.

 

במהלך התקופה המדווחת מימשה הקבוצה נכסים בהיקף של כ-167 מיליון שקל (כ-160 מיליון שקל בישראל וכ-7 מיליון שקל בחו"ל), בגינם נרשם רווח מצטבר של כ-29 מיליון שקל.

 

בתוך כך, מדווחת החברה על תזרים מזומנים החיובי שנבע מפעילות שוטפת והסתכם בכ-148 מיליון שקל. זאת, לעומת תזרים מזומנים שלילי בסך של כ-16 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

דוד זבידה, מנכ"ל החברה, התייחס לתוצאות ואמר: "אנו ממשיכים לבצע שיפור משמעותי בנכסים ובשיעורי התפוסה, אשר יוביל לעלייה בהכנסות וב-NOI. כמו כן, בתחילת חודש מאי, הופקדה התכנית בפרויקט מתחם הסוללים, אשר קידום ביצועה ישפיע על הגדלת ה-NOI, תוך הצפת ערך. האסטרטגיה הסדורה של החברה, הכוללת בין היתר המשך מימוש נכסים בחו"ל, מניבה פירות ואנו נפעל לאורה גם בהמשך השנה".

 

דוד זבידה דוד זבידה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x