$
בורסת ת"א

היתר בנייה בהרצליה הקפיץ את רווחי דור אלון ברבעון הראשון

חברת תחנות התדלוק נהנתה מעליית ערך של 77 מיליון שקל בקרקע באזור התעשייה בהרצליה - דור אלון סיימה את הרבעון הראשון ברווח של 75 מיליון שקל, לעומת 19 מיליון שקל ברבעון המקביל

גולן חזני 15:1622.05.18

עליית ערך מהותית בשווי קרקע של דור אלון דוחפת כלפי מעלה את רווחי החברה ברבעון הראשון. חברת תחנות התדלוק שבשליטת אלון רבוע כחול של מוטי בן משה מסכמת את הרבעון עם רווח של 75 מיליון שקל, לעומת 18.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. עם פרסום הדוחות הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד של 30 מיליון שקל.

 

דור אלון מחזיקה בקרקע באזור התעשייה בהרצליה בשותפות עם קיבוץ גליל ים, והערכת שווי מעודכנת תרמה 77 מיליון שקל לרווחי החברה  ברבעון. ב-27 במרץ קיבלה החברה היתר בניה מעיריית הרצליה, מה שהעלה את השווי של זכויות הקרקע מ-260.4 מיליון שקל ל-390.8 מיליון שקל. הערכת השווי המצורפת לדוחות נערכה ע"י רענן דוד ומשה פרידמן ממשרד ברק פרידמן קפלנר שימקביץ ושות'.

 

עליית שווי הנדל"ן תרמה גם לעלייה ברווח התפעולי ל-110 מיליון שקל לעומת 33 מיליון ברבעון המקביל. דור אלון נהנתה במקביל מעליית מחירי הדלקים וגידול במכירות חנויות הנוחות שלה, כשההכנסות גדלו ב-4.2% ל-953 מיליון שקל.

 

לאחרונה רכשה דור אלון 24% נוספים מהנכס תמורת 7 מיליון שקל. בנוסף סוכם כי החברה תעמיד לגליל ים מספר הלוואות בהיקף כולל של 18 מיליון שקל, כנגד שיעבוד יתרת הזכויות בחברה המשותפת. דירקטוריון החברה החליט לבחון אפשרות של מימוש חלק מזכויות החברה בצורה של עיסקת קומבינציה בדרך של הליך תחרותי.

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

פעילות תחנות הכוח  

דור אלון פעילה בתחום תחנות הכח באמצעות אחזקה של 55% בשותפות אלון מרכזי אנרגיה, ודיווחה כי פרוייקט תחנת הכח במפעל סוגת בקריית גת שהיא מקימה, צפויה להסתיים ברבעון השלישי של 2019. במקביל לעבודות ההקמה, חתמה השותפות על הסכמים לאספקת אנרגיה בהיקף של כ-48 מגה וואט והיא מצוייה כעת בשלבים מתקדמים של סגירת עסקאות נוספות על אספקת עוד כ-13 מגה וואט - ובסה"כ 61 מגה וואט מתוך סך הספק של 73 מגאווט.

 

עם השלמתה אמורה התחנה אמורה להניב הכנסות שנתיות בהיקף של כ-115 – 170 מיליון שקל ורווח גולמי של 47-60 מיליון שקל. במקביל, מקדמת החברה תהליכים לקראת הקמתה של תחנת כוח פיקרית שתיבנה בצמוד לתחנת הכוח בסוגת ותהיה בעלת הספק מותקן של כ-180 מגאווט נוספים. דור אלון השלימה גם את רכישת חברת אמגזית במגמה להרחיב את הפעילות בשוק הגז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x