$
שוק ההון

פרסום ראשון

קיבוץ מצר קונה מגאון אחזקות את מלוא השליטה במצרפלס

יצרנית הטפטפות מוחזקת כיום ברובה (75%) בידי הקיבוץ, ואילו 25% מוחזקים בידי גאון הציבורית הנשלטת ע"י קרן ויולה; הקיבוץ ירכוש את האחזקות תמורת 45 מיליון שקל

גולן חזני 08:4922.05.18

בהליך חריג רוכש קיבוץ מצר את אחזקותיה של חברת גאון אחזקות ביצרנית הטפטפות ומוצרי ההשקיה מצרפלס, תמורת 45 מיליון שקל - כך נודע היום (ג') לכלכליסט. מדובר בעיסקה חריגה משום שבשנים האחרונות נפוץ יותר שהקיבוצים מבצעים מכירות של אחזקותיהם בחברות שבבעלותם, ולא רכישות.

מצרפלס מוחזקת כיום ברובה (75%) בידי הקיבוץ, ואילו 25% מוחזקים בידי גאון הציבורית הנשלטת ע"י קרן ויולה. התמורה היא של 43.5 מיליון שקל והקיבוץ, כך נודע לכלכליסט, יממן את הרכישה בהלוואה בנקאית של הסכום כולו.

 

טרם עסקת המימוש, חילקה מצרפלס דיבידנד בסך של כ-1.5 מיליון שקל, כך שהתמורה הכוללת בגין תמורת המניות והדיבידנד מסתכמת בכ-45 מיליון שקל.

 

מצרפלס עוסקת במתן פתרונות כוללים להשקייה, בייצור ושיווק של צנרת השקייה וטיפטוף לחקלאות ביחד עם פיתוח וייצור צנרת להולכת מים חמים ביתית (צנרת ה-SP).

גיא רגב מנכ"ל קבוצת גאון
גיא רגב מנכ"ל קבוצת גאון צילום: סיון פרג'

 

 

גאון חיפשה רוכש למניותיה במשך מספר חודשים אולם בסופו של דבר החליטו חברי הקיבוץ, ש-50 מהם מועסקים במפעל שמעסיק בסך הכל 300 עובדים בישראל, לרכוש הם את האחזקות ולעלות לאחזקה של 100% ממניות החברה. ההנהלה הכלכלית של הקיבוץ שבראשה עומד עמרי שוהם, היא שהובילה את העיסקה ובאסיפת חברים בסוף השבוע הוחלט ברוב קולות לתמוך ברכישה.

 

שוהם אמר הבוקר כי המו"מ עם גאון היה ארוך וידע עליות ומורדות, ובסיומו הוחלט לרכוש את אחזקות גאון. לדברי שוהם, השותפות עם גאון החלה לפני 12 שנה, בתקופת בני גאון ז״ל ומוטי דבי, שהלכו יד ביד עם הקיבוץ בשיתוף פעולה לפיתוח החברה.

 

" אחר כניסת קרן ויולה לשליטה בגאון, הפסיקו הצדדים לראות עין בעין את כיווני ההתפתחות הרצויים לחברה. עתה, הקיבוץ כבעלים מלא של האחזקות החברה, יוכל לפתח אסטרטגיה חדשה ולפנות לכיוונים שונים - ללא תלות בהסכמת השותף", אמר שוהם, "זו הזדמנות כלכלית מאד טובה עבור הקיבוץ והאמון שנתנו חברי הקיבוץ בחברה הוא חריג".

 

מה דעתך על מניית גאון אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יעקב דרומי, מזכיר הקיבוץ, אמר כי העיסקה היא הזדמנות כלכלית טובה לקיבוץ להגדיל את החזקותיו בחברה, לטובת חברי הקיבוץ. עוד ציין דרומי כי דווקא בתקופה זו של אקזיטים קיבוציים, יש בעיסקה הזו ביטוי של אמון שרוחשים החברים להנהלה ולחברים העובדים במפעל, המהווה עוגן כלכלי מרכזי לקיבוץ.

 

שמוליק שצ'ופק, מנכ"ל מצרפלס אמר כי הרכישה תואמת את האינטרסים של החברה, השוקדת על הובלת שוק ההשקיה בארץ ובעולם לחדשנות ויצירתיות, לצד מתן פתרונות איכותיים ומובילי שוק לתחום צנרת האינסטלציה הביתית.

 

גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון: "בהתאם לאסטרטגיה של הקבוצה, החלטנו לממש את חלקנו בחברת מצרפלס, מדובר באחזקת מיעוט, שאינה מאפשרת לגאון למצות באופן אופטימלי את מלוא תהליכי הסינרגיה עם שאר חברות הקבוצה. תמורת העיסקה תהווה במלואה תזרים חיובי עבור קבוצת גאון ותביא לשיפור נוסף בנזילות החברה. בכוונתנו להמשיך לפעול לביצוע עיסקאות של רכישות ומיזוגים של חברות בתחום התשתיות הזורמות, אשר יאיצו את צמיחת החברה, וזאת לצד המשך קידום המהלך של העתקת מפעל לייצור צנורות הפלדה לתחומי המים והגז מצריפין לדרום הארץ".

 

 

מצרפלס מוצרי השקייה קיבוץ מצר מצרפלס מוצרי השקייה קיבוץ מצר צילום: metzer-group

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x