$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

צבי צרפתי רכש מניות מגוריט בניסיון להילחם במייסד ארז רוזנבוך

רוזנבוך, בעל מניות בחברת הנדל"ן צרפתי, החליט לבטל בתגובה הליך גישור מול צבי צרפתי בתביעה נגד השכר שמשך מהחברה - ומבקש מבית המשפט לקבל הכרעה בהליך

אורן פרוינד 18:5117.05.18

הקרב בין מייסד ויו"ר קרן הריט מגוריטארז רוזנבוך לבין בעל השליטה בחברת הנדל"ן צרפתיצבי צרפתי עולה שלב ומגיע לבית משפט. ל"כלכליסט" נודע כי צרפתי רכש מניות מגוריט ופועל לפטר את משרד עורכי הדין של רוזנבוך מייצוג מגוריט, בניסיון להפעיל על רוזנבוך לחץ לרדת מהמאבק שהוא מנהל נגד עלויות השכר שלו בחברת הנדל"ן צרפתי שבשליטתו.  

הפעולה של צרפתי נעשתה בעקבות מאבק ארוך ועיקש שמנהל רוזנבוך ביחד עם שותפו תומר חפץ באמצעות קרן אתו, נגד השכר שמשכו בני משפחת צרפתי מהחברה. דיון בעניין זה התקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב בתחילת השבוע ואף אתמול נשלח נייר עמדה נוסף מטעם קרן אתו לידי חברת צרפתי.

 

קרן אתו דורשת מצרפתי להחזיר 12 מיליון שקל שנלקחו מהחברה בשנים 2011-2009 בשכר שלטענתם אינו הולם את ביצועי החברה ואת המקובל בחברות מקבילות.

 

צרפתי החליט להשיב מלחמה. במכתב ששלח עורך דינו של צרפתי, אילן סופר, לידי הנהלת קרן הריט מגוריט, הוא כותב: "כללי לשכת עורכי הדין קובעים כי עורך דין שהוא דירקטור בחברה ציבורית לא ייצג אותה חברה, את חברת האם שלה או חברה בת שלה ולא ייתן לה ייעוץ משפטי. דהיינו סעיף זה חוסם אותך באופן אישי מלייצג את החברה".

 

בעקבות המכתב פנה רוזנבוך לבית משפט וביקש להפסיק את הליך הגישור בינו לבין צרפתי בכל הקשור לענייני השכר. "הואיל ופנייתו של צרפתי ולבטח עיתויה הלא מקרי (המכתב של צרפתי נשלח באותו יום שהתקיים דיון בביהמ"ש. א"פ) נועדו כדי להפעיל לחץ ולשפר עמדות ומשכך אין מנוס מהפסקת המו"מ תוך ההכרעה בידי בית המשפט.

 

הקרב בין רוזנבוך לצרפתי החל לפני שנה בעת שקרן אתו שהינה בעלת מניות מיעוט בחברת צרפתי יצאה למאבק נגד עלויות השכר הגבוהות שמשכה המשפחה, סכום של כולל של 150 מיליון שקל מאז החברה הונפקה בבורסת תל אביב לפני עשרים שנה - כשבשנים האחרונות הציגה צרפתי הפסדים למשקיעים שלה.

 

 

ארז רוזנבוך ארז רוזנבוך צילום: שאול גולן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x