$
שוק ההון

רחפן של אירונאוטיקס השליך מי בואש על המתפרעים בגבול עזה

רחפן של החברה, המוכנה "רחפן שוקו", נראה בסרטון שפורסם על ידי מפא"ת משליך שקיות המכילות את הנוזל לפיזור הפגנות; עוד באירונאוטיקס - החברה תספק לקרואטיה מל"ט ב-6 מיליון דולר

חזי שטרנליכט 17:4516.05.18

לאחר שנעשה שימוש ברחפנים של אירונאוטיקס לטיפול בעפיפונים הבוערים שנשלחו מעזה, מסתבר שנעשה בהם שימוש נוסף: רחפן של החברה השליך מי בואש בהפרות הסדר בגבול עזה.

 

משרד הביטחון פרסם היום סרטון ממנו עולה כי בהפרות הסדר נעשה שימוש ברחפן שהשליך שקיות עם "מי בואש" וכונה בשם "רחפן שוקו". ל"כלכליסט" נודע כי מדובר ברחפן מתוצרת חברת אירונאוטיקס.

 

 

בתוך כך, יצרנית המל"טים, שחוותה לאחרונה תקופה לא פשוטה בצמרת שלה, דיווחה היום (ד') על עסקה חדשה בהיקף של כ-6 מיליון דולר "במדינה מזרח אירופאית שחברה באיחוד האירופאי". על פי פרסומים זרים בחו"ל, המדינה היא קרואטיה והחוזה הינו לאספקת כלי טיס בלתי מאויישים מסוג אורביטר 3.

עוד עולה מהדיווח של החברה כי היצרנית מיבנה תספק, בנוסף למטוסים, גם ציוד ושירותים נלווים בתמורה לסך כולל של כ-6 מיליון דולר. מועד אספקת תכולת העסקה הוא ברבעון הרביעי של שנת 2018, כאשר התמורה תשולם במלואה במועד קבלת המוצרים על ידי הלקוח.

מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס

 

המידע שניתן לפרסם לגבי המל"ט שיימכר לקרואטיה מעלה כי הוא נחשב לאחד המתקדמים שמייצרת החברה. הוא מסוגל לשהות באוויר במשך פרק זמן של עד שבע שעות, ויש לו טווח משימה של עד 150 קילומטר. למל"ט מנוע חשמלי ושקט המאפשר חשאיות מלאה, ויכולת נשיאה של מטענים ייעודיים (מטע"דים) שונים למשימות מגוונות.

 

בסוף אפריל עברה אירונאוטיקס טלטלה נוספת לאחר שנה מורכבת למדי, כאשר היו"ר שליווה את החברה במשך שנים מאז שהיתה פרטית, אלוף (במיל') איתן בן אליהו, הודיע במפתיע על עזיבתו. החברה מתכננת למנות את מי שהיה מפקד חיל הים בעבר, האלוף (במיל') ידידיה יערי, שכיהן במשך שנים רבות כמנכ"ל רפאל.

 

החברה נמצאת תחת חקירה פלילית של משטרת ישראל ומשרד הביטחון בנוגע לפרשה שעליה מוטל עדיין צו איסור פרסום. החקירה נוגעת ללקוח מהותי של החברה בחו"ל ובמהלכה הותלה רישיון הייצוא של החברה של מל"ט מדגם אורביטר K1 ללקוח הספציפי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x