$
שווקי חו"ל

וולס פארגו ישלם 480 מיליון ד' כדי ליישב תביעות שמסר מידע שקרי

הבנק הודה שלא דיווח לבעלי המניות שלו במשך שישה חודשים, לאחר שנודע לו על חקירת רגולטורים נגדו בגין חשד ליצירת תיקי לקוחות מזויפים

שירות כלכליסט 09:1505.05.18
וולס פארגו ישלם 480 מיליון דולר כדי להשתיק טענות שמסר מידע שקרי למשקיעיו בנוגע לשערוריית החשבונות המזויפים שלו.

 

תביעה בגין הונאת בטחונות לכאורה הוגשה על ידי משקיעים נגד וולס פארגו, בטענה שהבנק שחרר הצהרות כוזבות והשמיט מידע במסגרת חשיפותיו את שיטות המכירה הידועות לשמצה שלו.

 

מוולס פארגו נמסר בתגובה שהבנק "מכחיש את כל ההאשמות", אך גם שהסכים לשלם "כדי להימנע מהעלויות וההפרעה שייצרו דיונים משפטיים נוספים". ההסדר הראשוני כפוף לאישור של שופט פדרלי.

וולס פארגו,  ניו יורק וולס פארגו, ניו יורק צילום מסך: ABC

 

 

החוק הפדרלי מחייב בנקים כמו וולס פארגו להזהיר בעלי מניות לגבי עניינים משפטיים לא שגרתיים. אך הבנק הודה שלא דיווח לבעלי המניות שלו במשך שישה חודשים, לאחר שנודע לו על חקירת רגולטורים נגדו בגין חשד ליצירת תיקי לקוחות מזויפים. הבנק נמצא בשיחות עם המשרד להגנת הצרכן בקשר לחשבונות לא מאושרים כבר ממרץ 2016, אך המשקיעים לא ידעו על כך עד ספטמבר אותה שנה - כאשר ההאשמות נגד הבנק התפרסמו בתקשורת העולמית.

 

שערוריית החשבונות המזויפים הפכה להיות רגע מכונן עבור וולס פארגו, והכתימה את המוניטין שלו. מנכ"ל וולס פארגו, טים סלואן (Tim Sloan) שחרר הצהרה שבה נאמר שהבנק מאמין ש"הליכה קדימה והשארת הפרשייה הזאת מאחור הן לטובת הבנק, לקוחותיו, משקיעיו, וכל בעלי העניין". אך הבנק נותר בצילה של חקירה משפטית, בעוד שיטות המכירה שלו נחקרות ע"י משרד המשפטים, משרד העבודה ורשות ניירות ערך האמריקאית (SEC).

 

מהבנק נמסר לאחרונה גם שהממשלה הפדרלית דחקה בחבר המנהלים שלו לבדוק האם הבנק ייעץ באופן לא ישר ללקוחותיו בנוגע לתוכניות הפנסיה 401(k) שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x