$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

עוד עזיבה בכלל ביטוח: קובי שלום סמנכ"ל בכיר עוזב את החברה

שלום הוביל בשנים האחרונות את מערך ההשקעות הלא־סחיר של הקבוצה, הכולל בין היתר את ניהול האשראי הלא־סחיר, השקעות נדל"ן בחו"ל והשקעה בקרנות פרייבט אקוויטי של הקבוצה

גולן חזני 07:4103.05.18

עוד עזיבה בכלל ביטוח: קובי שלום, סמנכ"ל בכיר והאחראי על פעילות ההשקעות הפרטיות, עוזב את החברה. ל"כלכליסט" נודע כי שלום ביקש לסיים את תפקידו לאחר חמש שנים וחצי. לפני כחודש הודיע מנכ"ל כלל איזי כהן על התפטרותו ליו"ר דני נוה.

 

 

שלום הוביל בשנים האחרונות את מערך ההשקעות הלא־סחיר של הקבוצה, הכולל בין היתר את ניהול האשראי הלא־סחיר, השקעות נדל"ן בחו"ל והשקעה בקרנות פרייבט אקוויטי של הקבוצה.

 

בשנים האחרונות ביצעה כלל השקעות משמעותיות בשוק המוסדי, השקעות ישירות בתחום התשתיות בישראל ובארה"ב, הקמת שותפויות נדל"ן והשקעה ישירה בחברות נדל"ן בעולם, וכן השקעות בתחום הטכנולוגיה.

 

קובי שלום כלל ביטוח קובי שלום כלל ביטוח צילום: אוראל כהן

 

ההשקעות האלה היו בהיקפים של מיליארדי שקלים, בחוב ובמניות, בחברות פרטיות וציבוריות. תיק ההשקעות הלא־סחירות של כלל ביטוח הוכפל בתקופה זו פי ארבעה. עם זאת, התשואות של השקעות כלל ביטוח לא בלטו בשנים האחרונות מול חברות אחרות, ושינוי לטובה נרשם רק בשנה האחרונה.

 

שלום הגיע לכלל ביטוח לאחר שכיהן כמנהל חטיבת הנכסים המניבים והתשתיות בקבוצת אפריקה ישראל. לפני כן הוא שימש ראש מטה שר האוצר בתקופתו של אברהם הירשזון ויועץ למנכ"ל משרד ראש הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x