$
שוק ההון

דלק מוכרת את גדות לקרן פורטיסימו ב-40 מיליון שקל

בנוסף לתשלום במזומן, תישאר בידי קבוצת דלק הקרקע של מפעל גדות בשווי 32 מיליון שקל; דלק מנסה להיפטר מגדות כבר יותר משש שנים, ב-2012 נסוגה קרן פימי מרכישתה - אחרי שכבר חתמה על מזכר הבנות

גולן חזני 10:3201.05.18

קבוצת דלק מוכרת את חברת גדות ביוכימיה לקרן פורטיסימו המנוהלת ע"י יובל כהן תמורת 72 מיליון שקל. כך הודיעה היום (ג') הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה למשקיעיה. גדות פועלת באזור נמל הקישון, ובמפעל שלה היא מייצרת פרוקטוזה גבישית, חומצת לימון ומלחי חומצת לימון לתעשיות המזון, הדטרגנטים והטואלטיקה.

40 מיליון שקל מהסכום יועברו במזומן לדלק, ו-32 מיליון שקל נוספים הם שווי הקרקע של המפעל של החברה במפרץ חיפה, שיישאר בידי דלק ויושכר לגדות לתקופה של 20 שנה להמשך פעילותה של החברה.

יובל כהן, מייסד ושותף מנהל בפורטיסימו יובל כהן, מייסד ושותף מנהל בפורטיסימו צילום: אוראל כהן

 

 

דלק מנסה מזה יותר משש שנים להיפטר מהאחזקה בגדות. החברה כבר חתמה על מזכר הבנות למכירת השליטה בגדות לקרן פימי ב-2012 תמורת 25 מיליון דולר ולפי שווי של 35 מיליון דולר, אבל פימי נסוגה מהעיסקה ולא השלימה אותה, לאחר בדיקות נאותות שביצעה.

 

עתה מוכרת דלק את החברה במחצית השווי שעליו סיכמה עם פימי. גדות היתה חברה ציבורית והונפקה ב-2005 ע"י דלק לפי שווי של 380 מיליון שקל. פי 7.5 מהשווי בו היא נמכרת, אבל הרפתקה של כניסה לסין, הקמת מפעל שם ופרידה כואבת בהפסד של עשרות מיליוני דולרים מהשותף הסיני דירדרו את החברה - שנוהלה בשנים האחרונות ע"י אסתר אלדן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x