$
שוק ההון

בלעדי לכלכליסט

צחי ארבוב רוצה לקחת את אקרו נדל"ן לתל אביב

חברת ייזום הנדל"ן מתכננת לגייס 100 מיליון שקל לפי שווי של 400 מיליון שקל, ועשויה לשלב במהלך גם גיוס אג"ח. החברה פועלת בישראל ובניו יורק, ועשויה להנפיק את הפעילות הישראלית בלבד; במקביל מנהלת החברה מגעים להכנסת שותף משמעותי - גוף מוסדי או גורם מענף הבניה

גולן חזני 07:0201.05.18

אקרו נדל"ן מצטרפת לגל ההנפקות בבורסה ונערכת לגיוס של 100 מיליון שקל בהנפקת מניות לפי שווי של 400 מיליון שקל לפני הכסף, כך נודע ל"כלכליסט". ייתכן שהמהלך יכלול גם גיוס אג"ח. במקביל מנהלת החברה מגעים להכנסת שותף משמעותי - גוף מוסדי או גורם מענף הבניה.

 

 

אקרו נדל"ן פועלת בישראל ובארה"ב, ספציפית בניו יורק, ועשויה להנפיק את הפעילות הישראלית שלה בלבד. החברה מתמחה בייזום פרויקטי נדל"ן יוקרתיים למגורים ולעסקים.

 

לחברה פעילות נוספת של פרויקטים הקשורים לתשתיות סביבה - טיפול בשפכים עירוניים ותעשייתיים, פסולת ביתית, פסולת מסוכנת וחיסכון באנרגיה. פעילות זו נעשית תחת החברה אקרו תשתיות סביבה.

 

הבעלים של אקרו נדל"ן הוא צחי ארבוב, בן למשפחת היהלומנים ארבוב, שמחזיק ב־60% ממניות החברה. יחד עמו שותפים ב־40% הנותרים אילן קפון וזיו יעקובי, המשמש כמנכ"ל החברה.

 

צחי ארבוב צחי ארבוב צילום: עמית שעל

 

בניגוד לשני אחיו הגדולים, בחר צחי שלא להשתלב בעסקי היהלומים בחברה המשפחתית ופנה לתחום הנדל"ן. הוא הקים את אקרו נדל"ן כשהיה בן 31 בלבד, ואת הרכישה הראשונה עשה בטורונטו, קנדה, כשרכש 70 דירות בבית דירות בעיר.

 

בין העסקאות הגדולות שביצעה אקרו היתה רכישת מחצית ממתחם כיתן סנטר, הממוקם סמוך לשכונת אפקה בתל אביב, מידי כלל תעשיות. הרכישה נעשתה בשתי פעימות, ב־2012 וב־2016, תמורת סכום כולל של 180 מיליון שקל.

 

עד סוף השנה אמורה אקרו נדל"ן להרוס את המבנה ההיסטורי של מפעל כיתן ולהקים תחתיו קומפלקס מגדלים המכונה "קומפלקס גולף". מתחם זה עתיד לכלול 183 דירות בשני מגדלים בני 17 קומות ושני בניינים בני 8 קומות. המהלך צפוי להניב לחברה הכנסה משוערת של 700 מיליון שקל.

 

עוד בפרויקטים של אקרו נדל"ן נמנים רוטשילד 84, הממוקם ברחוב רוטשילד פינת מאז"ה תל אביב, וכן Acro View, בניין מגורים בן 11 קומות הכולל 31 דירות יוקרה, הממוקם סמוך לחוף תל ברוך.

 

אף שהחברה מתמקדת בתל אביב, יש לה פרויקטים בהתהוות גם בערים נוספות בישראל. החברה מקימה בניין במתחם ORO ביפו, בעיצוב האדריכל אילן פיבקו, ואת פרויקט היוקרה צוקי ארסוף, הכולל 56 קוטג'ים.

 

שיתפה פעולה עם ישראל קנדה ורוגובין

ב־2016 רכשה החברה מידי קרן ריאליטי את מתחם בזק ברחוב התחייה בגבול תל אביב־יפו תמורת 100 מיליון שקל. החברה עתידה להקים עליו פרויקט שיכלול 400 דירות.

 

החברה מבצעת חלק מעסקאותיה בשותפות עם חברות אחרות, כמו רוגובין וישראל קנדה. בסוף שנת 2015 זכו אקרו נדל"ן וישראל קנדה במכרז לרכישת מתחם כנרית בדרום הקריה תמורת 821 מיליון שקל. הפרויקט יכלול 330 דירות בשני מגדלים בני 44 קומות כל אחד. באותו החודש רכשו שתי החברות 21% ממתחם פי גלילות ב־106 מיליון שקל.

 

גם חברת אביב נערכת להנפקה בתל אביב

גם בגזרה בניו יורק החברה מקדמת פרויקטים שונים. החברה רכשה מספר בניינים במנהטן עם פולאר השקעות ועם גאיה נדל"ן, בהיקפים של 170-80 מיליון דולר.

עם אלה נמנים מגדל היוקרה VANTAGE, שכולל 99 דירות על פני 22 קומות; בניין NINE 52 בן שבע הקומות, הממוקם במערב רחוב 52 במנהטן וכולל 156 דירות; נכס בפינה של רחוב 51 והשדרה השנייה; וכן ברחוב 40, מול Bryant Park, נבנה הפרויקט Bryant Park 40.

 

אקרו איננה חברת הנדל"ן היחידה שנערכת להנפקה בתל אביב. גם חברת אביב של דורון אביב ודפנה הרלב נערכת להנפקה לפי שווי של 600-500 מיליון שקל, בגיוס מניות ואג"ח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x