$
שוק ההון

דיסקונט ופסגות משקיעים בקרן החברתית ברידג'ס ישראל

קרן האימפקט השלימה סבב גיוס ראשון של 50 מיליון דולר, ובכוונתה לגייס עוד 25 מיליון דולר; ברידג'ס ישראל: "השקעות המשלבות תשואה עסקית עם השפעה חברתית הופכות בעשור האחרון למקובלות יותר ויותר"

שיר רייטר 20:0430.04.18

קרן האימפקט ברידג'ס ישראל הודיעה היום (ב') על השלמת סבב גיוס ראשון בהיקף של 50 מיליון דולר, כאשר בכוונתה לגייס בסך הכל 75 מיליון דולר. בנק דיסקונט הוא משקיע העוגן בסבב הגיוס, באמצעות דיסקונט קפיטל, וגם בית השקעות פסגות הוא משקיע מוביל.

הקרן תשקיע בחברות ישראליות בשלב הצמיחה, בדגש על חברות טכנולוגיה המפתחות פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם בעיות חברתיות וסביבתיות, וכן כל חברות הפועלות בפריפריה החברתית והכלכלית. החברות בהן הקרן תשקיע יהיו בעלות פוטנציאל כלכלי גבוה, בנוסף לערך המוסף החברתי.

 

ברידג'ס ישראל הוקמה על ידי גל חיות, סנדרין מונטסמה ורן גרודצקי, המשמשים שותפים מנהלים, ובסיוע קרן ברידג'ס העולמית (Bridges Fund Management). חיות שימש בעבר שותף בקרן אייפקס, למונטסמה 22 שנות ניסיון ניהולי בישראל ובאירופה, בין היתר כמנכל"ית במספר חברות, וגרודצקי היה בין היתר שותף מנהל בקרן בראשית.

השותפים בקרן ברידג'ס ישראל, מימין: גל חיות סנדרין מונטסמה ורן גרודצקי השותפים בקרן ברידג'ס ישראל, מימין: גל חיות סנדרין מונטסמה ורן גרודצקי צילום: שני נחמיאס

 

בוועדת ההשקעות של ברידג'ס ישראל מכהן גם ד"ר פיטר אינגלנדר, יו"ר ברידג'ס העולמית, שגייסה יותר ממיליארד דולר להשקעות אימפקט מאז הקמתה ב-2002, תוך השגת תשואות גבוהות למשקיעים.

 

בברידג'ס ישראל ציינו כי "ישראל נהנית מצמיחה כלכלית יוצאת דופן, אך סובלת מפערים כלכליים וחברתיים גדולים – בעיקר בין הפריפריה הגיאוגרפית למרכז", וכן כי ישראל מדורגת במקום גבוה במדד ג'יני המודד את רמת האי-שוויון בחלוקת ההכנסות. "תפיסת ההשקעות המשלבת השגת תשואה עסקית עם אימפקט חברתי הופכת בעשור האחרון למקובלת יותר ויותר. תחום השקעות האימפקט בעולם צומח בקצב של כ-20% בשנה ומוערך כיום ב-50-30 מיליארד דולר"

 

מגמת העלייה של תחום ההשקעות החברתיות באה לידי ביטוי גם בישראל. התשואה שעשה ב-2017 המדד האנונימי למדי בבורסה, ת"א־מעלה, השאירה הרחק מאחור את המדדים המובילים. המדד, שכולל 35 מניות של חברות ציבוריות בעלות מודעות חברתית, זינק ביותר מ־80% בחמש השנים האחרונות. בנוסף, רשות שוק ההון הנחתה בסוף השנה החולפת את המוסדיים להצהיר במסגרת מדיניות ההשקעה שלהם על היבטים של "השקעות אחראיות", הנחיה שעולה בקנה אחד עם התפיסה שצוברת תאוצה בעולם המערבי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x