$
שוק ההון

מעלות מעלה את דירוג האשראי של טאואר לרמת -AA: "שומרת על רווחיות"

בחברת הדירוג מעריכים שיצרנית השבבים ממגדל העמק תמשיך לשמור על רמת הרווחיות הנוכחית גם בעתיד, הודות לפעילות שלה להגדלת בסיס הלקוחות; מעלות הותירה את תחזית הדירוג של טאואר יציבה

שיר רייטר 11:4030.04.18

חברת דירוג האשראי מעלות S&P הודיעה היום (ב') על העלאת דירוג האשראי ליצרנית המוליכים למחצה טאואר סמיקונדקטור לרמת -AA מרמת +A, תחזית הדירוג נותרה יציבה.

חברת הדירוג ציינה כי טאואר שומרת על רווחיות תפעולית ובשנה האחרונה רשמה שיפור ב-EBITDA, כמו גם המשך ייצור תזרים מזומנים חופשי גבוה.

ראסל אלוונגר מנכל טאואר ראסל אלוונגר מנכל טאואר צילום: זהר שחר

 

"אנו מעריכים כי החברה תמשיך לשמור על רמת הרווחיות הנוכחית", נימקה חברת הדירוג, "זאת לנוכח פעולותיה האסטרטגיות להגדלת בסיס הלקוחות". עוד מעריכים במעלות כי טאואר תשמור על היתרון התחרותי שלה בתחום השבבים האנלוגיים, ומצפים שהיא תאריך את חוזה המיזם המשותף שלה עם פנסוניק, שמספק לה הכנסות של כ-400 מיליון דולר בשנה.

 

היצרנית ממגדל העמק עברה בשנים האחרונות לתוצאות רווח, אחרי שנים של הפסדים. שנת 2017 הייתה שנת השיא שלה - עם צמיחה מהירה בהכנסות שעלו ל־1.39 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 1.25 מיליארד דולר ב־2016. גם הרווח הנקי, בנטרול השפעות חד־פעמיות, זינק ל־203 מיליון דולר לעומת 154 מיליון דולר ב־2016.

 

חלק מסויים מהגידול הגיע מרישום חד פעמי של רווח הודות לרפורמה שהעביר הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. עם זאת, הנהלת החברה ציינה שגם בניכוי השפעות רפורמת המס, היתה לה שנת שיא הן במכירות והן ברווחיות.

 

החברה, שנסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי שוק של 9.2 מיליארד שקל, צפויה לפרסם ב-7 במאי את תוצאות הרבעון הראשון של 2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x