שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

דיוטשה בנק מתכנן פיטורי ענק אחרי הירידה החדה ברווחים

הענק הפיננסי הגרמני הציג ברבעון הראשון של 2018 רווח נקי של 120 מיליון יורו – ירידה של 79% לעומת התקופה המקבילה אשתקד; ההכנסות ברבעון האחרון ירדו ב-5% ל-7 מיליארד יורו

שירות כלכליסט 11:4126.04.18

הענק הפיננסי הגרמני דויטשה בנק פרסם היום (ה') את הדוח הכספי של הרבעון הראשון של 2018 והציג רווח הנקי של 120 מיליון יורו – ירידה של 79% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

 

 

לצד הירידה החדה ברווח הנקי, שהפתיעה לשלילה את המשקיעים בשוק, הבנק הודיע על תכניות להפחית משמעותית את כוח העבודה שלו לאורך המשך 2018, במיוחד בתחום ההשקעות והתשתית. נוסף על כך הודיע כי בכוונתו לצמצם את היקף הפעילות שלו בתחום האג"ח והמסחר במניות, במיוחד בארה"ב ובאסיה.

 

ההכנסות ברבעון האחרון ירדו ב-5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ועמדו על 7 מיליארד יורו, בעיקר עקב שער החליפין של היורו מול הדולר והכנסות נמוכות - בעיקר תאגידיות ושל בנק ההשקעות, שירדו ב-13% לעומת 2017 לרמה של 3.8 מיליארד יורו, אם כי ההכנסות של כל חטיבות הבנק ירדו השנה.

 

כריסטיאן סואינג (Christian Sewing), מנכ"ל הבנק בפועל שמונה לאחרונה, הדגיש את הצורך בשינוי האסטרטגיה העסקית של הבנק במספר תחומים. הוא אמר שהבנק נמצא "במסלול הנכון" בעסקי ניהול הנכסים ושירותי הבנק הפרטיים והמסחריים שלו, אך הוסיף ש"יש לשפר משמעותית את הרווחיות בתחומים האלה".

 

"אין זמן לאבד כיוון שההחזרים הנוכחיים לבעלי המניות אינם מתקבלים על הדעת," כך אמר סואינג. סואינג, שניהל קודם לכן את שירותי הבנק הפרטיים והמסחריים, צפוי לשנות את אסטרטגיית הבנק מניסיון להשיג צמיחה ברווחים דרך בנק ההשקעות, להתמקדות רבה יותר בשוק המקומי הגרמני, בבנקאות מסחרית וקמעונאית, ובניהול הון.

 

דויטשה בנק דויטשה בנק צילום: בלומברג

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x