$
שוק ההון

אקורד הסיום של חיים לוי בלאומי: ביקורת נוקבת נגד הדירקטוריון

במכתב ששיגר עם סיום כהונתו כדירקטור בלאומי מתח הדירקטור החיצוני ביקורת על הממשל התאגידי בבנק

רעות שפיגלמן 09:3924.04.18
פרופ' חיים לוי שכיהן עד לאוקטובר 2017 כדירקטור מטעם הציבור (דח"צ) בבנק לאומי, מתח עם סיום כהונתו ביקורת על הממשל התאגידי הנהוג בבנק. את הטענות העלה במכתב שחילק בישיבת הפרידה שלו ליו"ר דוד ברודט ולשאר חברי דירקטוריון הבנק.

 

 

המכתב הגיע גם לפיקוח על הבנקים בבנק ישראל ולרשות ני"ע. בפיקוח ציינו כי הטענות שעלו במכתב נבדקו והדברים שנדרשו טיפול, טופלו. ברשות ני"ע שקיבלה לידיה את המכתב החליטו שלא לפרסמו בפומבי לעת עתה. מכיוון שלוי מסר את המכתב רק עם סיום כהונתו בדירקטוריון לא נדרש בנק לאומי למסור על כך הודעה לבורסה.

 

פרופסור חיים לוי סיים כהונה ראשונה כדח"צ בבנק לאומי בסוף אוקטובר שנה שעברה. אחרי שהאסיפה הכללית שהתקיימה בחודש אוקטובר האחרון בחרה לתפקיד הדירקטור החיצוני את ציפי סמט, נזכר לוי להגיש ליו"ר דוד ברודט מכתב 'פרידה' בו הוא הטיח ביקורת על עבודת הדירקטוריון. משום שלוי בחר לשגר את המכתב אחרי שלא נבחר לכהונה נוספת - הרי שהעיתוי של המכתב מעורר שאלה והיא: מדוע נזכר להביע ביקורת על עבודת הדירקטוריון דווקא אחרי שלא נבחר. לוי עצמו לא מוכן להתייחס לדברים.

 

במהלך הקדנציה שלו היה לוי חבר בוועדת תגמול, ניהול סיכונים, השקעות ואסטרטגיה. ללוי תואר ראשון בכלכלה ובסטטיסטיקה והוא פרופסור למימון. היה יו"ר הוועדה הציבורית בכנסת לקביעת תנאי העסקתם של חה"כ. הוא חתן פרס ישראל לשנת 2014 . כיהן בדירקטוריון הראל ניהול תיקים והיה דיקן במרכז האקדמי של רמת גן.

פרופ' חיים לוי פרופ' חיים לוי צילום: בועז אופנהיים

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x