שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

אדי למפרט הציע לקנות חלקים מרשת סירס שבבעלותו כדי לשקם אותה

קרן הגידור של מנכ"ל רשת בתי הכלבו הציעה לרכוש את מותג מוצרי החשמל Kenmore במטרה "להוכיח את שווי תיק הנכסים של סירס"; הרשת נאבקת בהפסדים כבר שנים ולא הצליחה למצוא רוכש לנכסיה

שירות כלכליסט 17:4723.04.18
מנכ"ל רשת סירס אדי למפרט הציע לרכוש את עסקי Kenmore, מותג מוצרי החשמל של סירס, וכן חטיבות נוספות מרשת הקמעונאות שבבעלותו - במטרה לבודד את העסקים שגוררים את החברה להפסדים ולהצליח לשקם את מצבה. זאת לאחר שהכנסות הרשת צנחו בחדות בשנים האחרונות והיא לא הצליחה למצוא רוכשים אחרים לנכסיה.
למפרט הגיש את ההצעה באמצעות קרן הגידור ESL שבבעלותו ושמחזיקה בשליטה בסירס. במכתב ששלחה הקרן לדירקטוריון סירס היא הציעה לקנות את עסקי שיפוץ הבית של סירס ואת עסקי החלקים שלה. כן מוכנה הקרן להגיש הצעה לרכישת Kenmore.
אדי למפרט אדי למפרט צילום: רויטרס

 

רשת בתי הכלבו סירס רשמה הפסד מצרפי בהיקף של 10 מיליארד דולר בשש השנים האחרונות והיא מחפשת פתרונות אסטרטגיים מזה קרוב לשנתיים. במכתב ציין למפרט כי החברה לא מצליחה למצוא קונה. "להערכתנו, פיזור ההשקעות יוכיח את שווי תיק הנכסים של סירס, יספק מקור נזילות חשוב לחברה והוא עשוי למנוע הידרדרות בשווי של נכסים אלה", כתב למפרט.

 

עוד אמרה ESL כי היא יכולה להציע לקנות את נכסי הנדל"ן של סירס, כולל החוב של 1.2 מיליארד דולר שנלווה אליהם. במקרה כזה, סירס תוכל לשכור את החנויות ולהמשיך להפעיל אותן.

 

סניף סירס בטורונטו סניף סירס בטורונטו צילום: שאטרסטוק

 

הקמעונאית האמריקאית נאבקת כבר שנים בהפסדים ובירידה במכירות, ונאלצה לסגור או למכור אלפי חנויות. במקביל, ירד האמון של המשקיעים והספקים בעתיד החברה, מה שהכריח אותה לשלם מראש עבור רבות מהסחורות, ואת ESL להגדיל את האשראי שנתנה לחברה. מניות סירס ירדו ב-77.5% בשנה האחרונה בעוד מדד ה-S&P 500 עלה באותה תקופה ב-13.7%.

 

רשת סירס הודיעה כי הדירקטוריון שוקל את ההצעה של ESL.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x