$
שוק ההון

אחרי ההימורים הכושלים על מדד הפחד: מנכ"ל פעילות הברוקראז' של אי.בי.אי פורש

ג'וליאן אסוס עוזב על רקע התביעה של 35.5 מיליון שקל שהגיש אי.בי.אי על רקע הימורים שביצעו לקוחות על מדד הפחד האמריקאי; אסוס: "מסיים שבע שנים בבית ההשקעות לקראת תפקיד אחר אליו מועדות פניי"

רעות שפיגלמן 15:1923.04.18

מנכ"ל פעילות הברוקראז' של בית ההשקעות אי.בי.אי ג'וליאן אסוס עוזב את תפקידו. עזיבתו של אסוס מגיעה לאחר התביעה שהגיש בית ההשקעות נגד שמונה בעלי תיקים שביצעו הימור לא מוצלח על מדד הפחד - VIX, בסך 35.5 מיליון שקל. אי.בי.אי, חבר הבורסה הגדול בישראל שאינו בנק, דיווח בפברואר על חשיפה להפסד של 12.5 מיליון דולר כתוצאה מההימור.

בשיחה עם "כלכליסט", אמר אסוס כי "החלטתי לסיים שבע שנים בבית ההשקעות נעשית על רקע תפקיד אחר שאליו מועדות פניי". אבל גורמים בשוק ההון מעריכים כי לפרישתו יש קשר לפרשת מדד VIX. עלות השכר של אסוס ב־2017 היתה 1.67 מיליון שקל.

ג'וליאן אסוס ג'וליאן אסוס

 

בדיווח של אי.בי.אי מפברואר נחשף כי בעקבות פעולות מסחר שביצעו אותם לקוחות, הם נכנסו לחריגת אשראי בעקבות הזינוק המדד על רקע הירידות בוול סטריט. החריגה התרחשה לאחר שאותם לקוחות בנו פוזיציית שורט עם תעודות וקרנות סל שעוקבות אחר מדד הפחד.

 

בתביעה נטען כי אי.בי.אי פנתה לבעלי החשבונות בדרישה שיכסו לאלתר את חובותיהם, בהתאם להסכמים עמם. לשיטתה, הם הפרו את ההתחייבויות בהסכמים לשלם מיידית כל יתרת חובה בחשבונות. בנוסף, בעלי החשבון התעלמו ממכתבי אי.בי.אי להגדלת הביטחונות ולתשלום חובם. "לאור התעלמותם החוזרת של הנתבעים מפניות החברה, מוגשת תביעה זו", נכתב.

 

בין הנתבעים נמצאים המשקיע שהוביל את המהלך איל גולדשטיין, בת זוגו מרינה גופמן ואמו אביבה צפורה גולדשטיין. בחשבונו של גולדשטיין הצטבר חוב של כ־7 מיליון שקל, בחשבון גופמן הצטבר חוב של 5.2 מיליון שקל ובחשבון האם כ־6 מיליון שקל.

 

מאי.בי.אי נמסר: "ג'וליאן אסוס הודיע להנהלת אי.בי.אי על רצונו לסיים את תפקידו בחברה. מועד סיום העסקתו של אסוס אינו ידוע בשלב זה, וכרוך במציאת מחליף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x