$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

המירוץ לרכישת בזק שוב מתחמם: האחים נוימן הגישו הצעה חדשה, גם סיידוף

האחים צחי וחן נוימן הגישו היום הצעה חדשה לרכישת בזק במקביל להצעה שהגיש גם נתי סיידוף. שתי ההצעות מותנות בתנאים מתלים והבנקים מסתייגים מהן, אולם ביממה הקרובה ייעשה ניסיון להגיע לסיכום עם אחד הצדדים - אחרת, ביום ראשון תלך יורוקום לפירוק בבית המשפט

גולן חזני 18:5820.04.18

האחים צחי וחן נוימן מנסים לחזור לתמונת הרכישה של בזק, וכמו נתי סיידוף מתמקדים באינטרנט זהב, בעלת השליטה בבזק, ולא בשליטה בחברת יורוקום כולה שכוללת גם את החברות חלל תקשורת, אנלייט ומידטאון.

ל"כלכליסט" נודע כי היום בצהריים שלחו האחים נוימן באמצעות פרקליטם עו"ד ארז חבר, הצעה שכוללת שני מרכיבים עיקריים: מרכיב מזומן של כ-165 מיליון שקל (כאשר 35 מיליון שקל מתוך סכום זה יועברו עד 2019 והיתר באופן מיידי) ומרכיב אפסייד עתידי של עד 285 מיליון שקל. 

נתי סיידוף נתי סיידוף צילום: אוראל כהן

 

גם נתי סיידוף הגיש היום הצעה עדכנית אבל זו כוללת מרכיב מזומן של 140 מיליון שקל בלבד, ומרכיב מזומן נוסף של כ-200 מיליון שקל התלוי בביצועים עתידיים של בזק. סיידוף גם מציע להזרים 100 מיליון שקל לאינטרנט זהב בהנפקת הזכויות שתבצע החברה כדי לחזק את בסיס ההון שלה ולאפשר פרעון חובות למחיקי האג"ח, שלהם חייבת אינטרנט זהב שמחזיקה בשליטה בבזק דרך ביקום, כ-780 מיליון שקל.

 

ההצעה של נוימן מותנית בתנאים מתלים שונים עד להשלמת העסקה, וכך גם ההצעה של האחים סיידוף וספק אם הבנקים יקבלו אותה, כך שיורוקום צפויה להגיע למצב של פירוק בתחילת השבוע.

 

ביום ראשון אמור להתקיים דיון בדרישת נושי יורוקום נדל"ן לפרק את יורוקום תקשורת, ולבנקים ולסיידוף ברור שזו ההזדמנות האחרונה שלהם להגיע להסכמות, בעיקר לאחר שבדיון הקודם בשבוע שעבר שלח אורנשטיין את הבנקים וסיידוף להגיע להסכמות למרות חילוקי הדעות ביניהם.

 

ההצעה המקורית של סיידוף היתה לרכוש את השליטה ביורוקום, אבל אז חלה הרעה במצבה של בזק כמו גם ביכולת שלו לשלוט בחברה במידה וירכוש אותה, לאור השינוי במבנה הדירקטוריון שלה, והוא נסוג מהעסקה שבמסגרתה הוא אמור היה לשלם חצי מיליארד שקל.

 

לפי שעה, נראה כי למרות ההצעות החדשות שהוגשו, הדרך של יורוקום לפירוק סלולה ובמקרה כזה ימנה אורנשטיין ביום ראשון כנראה מפרקים ליורוקום שימכרו את נכסיה, ובראשם השליטה בבזק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x