$
שוק ההון

מה קורה בטסלה? ייצור מודל 3 שוב הופסק

יצרנית המכוניות החשמליות הודיעה על הפסקה זמנית של ייצור המכונית כדי "לשפר את האוטומציה"; טסלה נאלצה להשהות את הייצור זמנית גם בפברואר, ופירסמה אז את אותו הסבר בדיוק

תומר הדר ושירות כלכליסט 11:5417.04.18

לאחר שורה של כשלים, תלונות וחוסר רווחיות, הצרות שוב מכות בטסלה. יצרנית המכוניות החשמליות הודיעה אתמול (ב') שהיא משהה את ייצור המכונית המשפחתית מודל 3 כדי "לשפר את האוטומציה" ולפתור נקודות בעייתיות, אך לא הודיעה כמה זמן ההשהיה תימשך.

עבור טסלה, מדובר בעצירה שנייה השנה, לאחר שהיצרנית החליטה בפברואר האחרון בצעד חריג לעצור את ייצור טסלה מודל 3 החשמלית בפעם הראשונה. מוקדם יותר החודש, טסלה אמרה שהיא מייצרת כ-2,000 מכוניות מודל 3 בשבוע – פחות מהיעד של 2,500.

 

המכונית המשפחתית של החברה היא ניסיון לעבור מייצור כמויות קטנות של רכבי יוקרה לייצור המוני והחברה רוצה להעלות את התפוקה ל-5,000 מכוניות בשבוע בשלושת החודשים הקרובים. עם זאת, קצב הייצור האיטי העמיד בספק את יכולתה של טסלה להיכנס בהצלחה לשוק ייצור הרכב ההמוני.

טסלה מודל 3 טסלה מודל 3 צילום: יצרן

 

טסלה נאבקת זה זמן מה מול מכסות ייצור נמוכות, תלונות על הטרדות והתעללות בעובדים ורווחיות נמוכה. לאחרונה הודיע בעל השליטה בטסלה אלון מאסק כי יפקח על הנעשה במפעל באופן אישי, וייתכן שהפסקת הייצור נובעת מהחלטתו של מאסק לשפר את תהליכי היצור וההרכבה. יש לציין כי מכוניות חשמליות של טסלה אינן משווקות בישראל,וזאת למרות מספר נסיונות שעד כה נבלמו עקב היעדר אישורים מתאימים.

 

באופן מעניין למדי, בחודשים האחרונים מחיר מניית טסלה "צמוד" במידה רבה לנתוני הייצור של המודל 3. כאשר החברה מפרסמת תחזית אופטימית במיוחד או מציגה נתון ייצור מפתיע לטובה, גם אם חלקי ונקודתי, המניה מטפסת, ולהיפך – כל נתון מאכזב על קצב הייצור מוריד את המניה, שעומדת על מינוס 4.2% מתחילת 2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x