$
בורסת ת"א

"בקשת לאומי קארד לעכב מכירת מניות שופרסל פיננסים - חוסר תום לב"

המאבק בין שופרסל ללאומי קארד עולה שלב; לטענת רשת השיווק, "התנהלות חברת האשראי מזכירה את ההלצה של הסוחרים: 'כמה זה שתים ועוד שתיים? והתשובה הידועה: בשביל לקנות או בשביל למכור?'"

גולן חזני 20:4815.04.18

הבקשה של לאומי קארד לעכב את ביצוע העסקה למכירת 20% ממניות שופרסל פיננסים מפז לחברת שופרסל, לוקה בהסתרת עובדות, חוסר תום לב, וניסיון לקבל הכשר בדיעבד להפרה בוטה של הסכמים והתחייבויות - כך טוענת שופרסל בתגובה שהגישה היום לבית המשפט.

 

מדובר בשלב נוסף במאבק בין שופרסל ללאומי קארד לאחר החלטת רשת השיווק לעבור לעבוד עם חברת כאל בכרטיס אשראי משותף. לאומי קארד מחזיקה ב-16% ממניות שופרסל פיננסים, השותפות שריכזה את הפעילות של ניהול ותפעול מועדון כרטיסי האשראי של שופרסל. בחודש שעבר רכשה שופרסל מפז 20% מהשותפות תמורת 147 מיליון שקל, לפי שווי של 732 מיליון שקל.

 

המו"מ לגיבוש העסקה התבסס על הערכת שווי שביצע אורי כהן, בה הוענק לשופרסל פיננסים שווי של 794 מיליון שקל. אלא שלטענת שופרסל, הערכת השווי לוקה בטעויות מהותיות ולא ניתן להסתמך עליה. בעקבות ההסתייגויות הסכימה פז, המנוהלת ע"י יונה פוגל, לבצע את העסקה בהנחה של 8% בלבד על השווי שקבע כהן - 732 מיליון שקל כאמור.

 

שופרסל סירבה לבקשת לאומי להעביר אליה את הערכת השווי של כהן, מה שהיקשה על לאומי להחליט אם לממש זכות לרכישת 4% ממניות שופרסל פיננסים מפז. שופרסל טענה כי לאומי קארד החמיצה את המועד למימוש האופציה.

 

איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל צילום עמית שעל

 

בתגובה פנתה לאומי קארד למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל בבקשה לעכב את ביצוע העסקה, והשופט מגן אלטוביה נעתר בעיכוב זמני, והורה לשופרסל להגיש את תגובתה. שופרסל עשתה זאת היום, באמצעות עוה"ד עופר צור, כפיר ודגר וענבל רונאל ממשרד גורניצקי ושות. אלה ציינו כי "התנהלות לאומי קארד מזכירה את ההלצה של הסוחרים: 'כמה זה שתים ועוד שתיים? והתשובה הידועה: בשביל לקנות או בשביל למכור?' לאומי קארד מלינה על כך שאינה יכולה לקבל החלטה מושכלת ומיודעת האם לממש את זכות ההצטרפות לרכישה מבלי לעיין קודם בהערכת השווי של רו"ח כהן ובמסמכים נוספים שביקשה, אלא שלאומי קארד כבר הפעילה ומימשה את זכות ההצטרפות (באופן בלתי הדיר ובלתי חוזר) לפני כ-8 חודשים, וכל שנותר לה הוא לשלם בגינה - בתוך 3 ימים - כנקוב בהסכם השותפות מ-2006 שלאומי קארד חתומה עליו".

 

שופרסל טוענת שהערכת השווי של כהן נעשתה לעסקת פז בלבד: "סיפור המעשייה כאילו לאומי קארד חייבת לעיין בהערכת השווי של רו"ח כהן כדי לקבל החלטה מושכלת האם לממש את זכותה להצטרף לרכישה - אינו נכון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x