$
שוק ההון

עכשיו זה רשמי: כריית המטבעות הווירטואליים הגיעה לבורסה בת"א

חברת בלוקצ'יין כרייה הישראלית השלימה את המיזוג עם חברת כריית המטבעות הקריפטוגרפיים הקנדית ביטפארמס; המשקיעים מתלהבים והמניה זינקה ב-49%

דרור רייך 16:4715.04.18

למרות החששות של ראשי הבורסה ורשות ניירות ערך - המטבעות הקריפטוגרפיים נכנסים לבורסה של ת"א.

חברת בלוקצ'יין כריה (לשעבר משאבי טבע) שבבעלות רועי סבג הודיעה היום (א') על השלמת המיזוג עם החברה הקנדית לכריית מטבעות וירטואליים בקבון (Backbone). בעסקה רכשה בלוקצ'יין כרייה 61% ממניות החברה, שפועלת תחת השם ביטפארמס (Bitfarms).

משמאל: רועי סבג מנכ"ל בלוקצ'יין כרייה ואמיליאנו גרוצקי משמאל: רועי סבג מנכ"ל בלוקצ'יין כרייה ואמיליאנו גרוצקי צילום: אוראל כהן

 

החברה הקנדית מחזיקה ארבע חוות לכריית מטבעות במדינה, ובהם כורה חמישה סוגים של מטבעות וירטואליים: ביטקוין, ביטקוין קאש, את'ריום, DASH ולייטקוין.
 

"עם חשמל הידרואלקטרי, מזג אוויר קר, תעריפי חשמל תחרותיים ואוניברסיטאות חדשניות, מחוז קוויבק שבקנדה מתקדם במהירות למעמד של מרכז עולמי לתשתיות בלוקצ'יין", הסבירו בביטפארמס. "העסקה מאשררת את מעמדנו כמובילים בתעשיית טכנולוגיית הבלוקצ'יין. אנו ערוכים ליישום התרחבות פעילותינו בקנדה". כך אמר אמיליאנו גרוצקי, סמנכ"ל אסטרטגיה בחברה.

 

200 אלף דולר ביום

 

ווס פולפורד, מנכ"ל ביטפארמס אמר כי "ב-56 הימים האחרונים של שנת 2017, פעילותינו הניבה מעל ל-200 אלף דולר בהכנסות יומיות. מאז הגדלנו את הקיבולת המותקנת שלנו, ואנו עדים מדי יום ליותר ויותר הזדמנויות של צמיחה ואינטגרציה".

 

מניית בלוקצ'יין כרייה ננעלה היום בבורסה בתל אביב בזינוק של 49%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x