$
שוק ההון

דיווח חי

השופט אורנשטיין העניק ארכה נוספת להגעה להסדר בפרשת יורוקום

השופט ציין שהסדר עדיף על פני האלטרנטיבות האחרות וקבע שהניסיון להגעה להסדר יעשה לא יאוחר מ-22 באפריל. קודם לכן קבע: "אי אפשר להכריח את המשקיע ואני לא אכפה עליו הסדר נושים - בוודאי שיוחזר לו הכסף"

יניב רחימי 16:0811.04.18

נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, נותן לצדדים המעורבים בהסדר החוב של יורוקום ארכה נוספת להגיע להבנות שיסללו את הדרך להסדר נושים. "סבורני שנכון יהיה שכל צד יגלה פתיחות שתאפשר הגעה להסדר", כתב השופט.

 

 

 

 

 

 

 

 

השופט ציין שהסדר עדיף על פני האלטרנטיבות האחרות. אורנשטיין קבע שהניסיון להגעה להסדר יעשה לא יאוחר מ-22 באפריל, המועד שבו קבועות לדיון הבקשות למימוש השעבודים ולפירוק חברת יורוקום תקשורת. אם הצדדים לא יגיעו להבנות, הבקשות של הצדדים יוכרעו בבית המשפט.

  

נתי סיידוף איש עסקים נתי סיידוף איש עסקים צילום: אוראל כהן

 

 

בין סיידוף לנושי יורוקום עומדות שתי מחלוקות. ראשית, ביחס להיתכנות ההסדר. עו"ד חגי אולמן, המייצג את בנק המזרחי, הדגיש את התנגדותו להסדר והצביע על כך שלשיטתו יש צורך במימוש מהיר של השעבודים בטענה שהנזק לנושים הולך וגדל. השופט אורנשטיין לא שולל את האפשרות שניתן להגיע להסכמה גם בקשר לחוב שמגיע לבנק המזרחי במסגרת הסדר כולל.

 

המחלוקת השנייה נוגעת לגורל הפיקדון של 50 מיליון שקל שהפקיד סיידוף כדמי רצינות. סיידוף מעוניין לקבל את כספו בחזרה, ומצד שני יורוקום והנושים מבקשים לשמור את הפקדון אצלם. אורנשטיין כתב בהחלטתו שהכרעה בהקשר לגורל הפיקדון חייבת בירור ובמסגרתו שמיעת ראיות, בין היתר בסוגיות שאלת התקיימות התנאים המתלים, השינוי המהותי לרעה שנטען בבזק ועוד.

 

קודם לכן אמר אורנשטיין: "נושי יורוקום נדל"ן לא אישרו את ההסדר, אי אפשר להכריח את המשקיע ואני לא אכפה עליו הסדר נושים - בוודאי שיוחזר לו הכסף".

 

בדיון הקודם הציע אורנשטיין לנושים של יורוקום, ובראשם הבנקים דיסקונט, הפועלים, הבינלאומי, ומזרחי, לנסות לגבש עם המשקיע נתי סיידוף התכנות למתווה של הסדר חלופי, אלא שהצדדים הגיעו הבוקר לבית המשפט לאחר שלא הצליחו להגיע לפשרה. אורנשטיין ממשיך בביקורת על הנושים ואומר "מה קרה לכם? אדם משלם מקדמה לדירה ולא מקבל אותה, אפשר לקחת לו את הכסף? איפה השכל הישר?"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x