$
שוק ההון

אופקו הודיעה על מחיקתה מבורסת תל אביב

מחיקת המניה של חברת התרופות מהמסחר בתל אביב תתבצע בפועל בתוך כשלושה חודשים, ולאחר מכן היא תמשיך להיסחר בבורסת נאסד"ק בארה"ב

אורי טל טנא 10:1610.04.18

חברת התרופות הדואלית אופקו דיווחה הבוקר (ג') על מחיקת המניה מהמסחר בתל אביב. המחיקה תתבצע בפועל בתוך כשלושה חודשים, ולאחר מכן מניית אופקו תמשיך להיסחר בבורסת נאסד"ק בארה"ב.

תעודות הסל על מדדי ת"א 35 ות"א 125 מחזיקות במניית אופקו בהיקף של 89 ו-97 מיליון שקל בהתאמה. תעודות הסל על מדדי ביומד ובלוטק מחזיקות במניה בהיקף נמוך של 800 אלף שקל ו-600 אלף שקל בהתאמה.

פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו פיליפ פרוסט מנכ"ל אופקו צילום: בלומברג

 

 

מה דעתך על מניית אופקו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הבורסה בתל אביב תצטרך להחליט האם להוציא את מניית אופקו מהמדדים במכה אחת, ואז תעודות הסל ימכרו את כל האחזקה במניה באותו זמן, או להוציא את המניה באופן הדרגתי על ידי הקטנת פקטור המשקל בחצי במועד הראשון והוצאת המניה מהמדד במועד השני. בתרחיש כזה, בכל אחד מהמועדים תעודות הסל יזרימו מחצית מההיצע הצפוי למניה.

 

כמו כן, הבורסה תצטרך לקבוע את המועד של הוצאת המניה מהמדדים. סביר שמועד היציאה יהיה ב-3 במאי במקרה של הוצאה מיידית. זאת כיוון שבתאריך זה מתבצע עדכון משקל חודשי, ובאותו יום מניית פתאל תיכנס למדדים ת"א 35 ות"א 125 (מהם יוצאת אופקו) ותקזז את הביקוש המצרפי למניות מדדים אלו שינבע מהוצאות אופקו.

 

אם הבורסה תבחר להפחית את המשקל של המניה בצורה מדורגת, סביר שהפחתת פקטור המשקל הראשונה תהיה ב-3 במאי והוצאת המניה מהמדדים תהיה ב-7 ביוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x