$
שוק ההון

מגע הזהב של אריה בלדגרין - תשואה של 460% ליורוג'ן בשנה

החברה מרעננה שמייצרת ג'ל כימי לטיפול בסרטן בדרכי השתן הודיעה אתמול כי תפרסם בקרוב את תוצאות הביניים בשלב המכריע של פיתוח תרופה, וזינקה ב-24% לשווי של 910 מיליון דולר

דרור רייך 13:3004.04.18

חברת יורוג’ן פארמה (UroGen Pharma) המפתחת ג'ל כימי לטיפול בסרטן אורולוגי בדרכי השתן, הונפקה במאי 2017 בבורסת נאסד"ק לפי שווי שוק של 155 מיליון דולר אחרי הכסף. אמש (ג') הגיעה החברה לשווי שוק של 910 מיליון דולר אחרי זינוק יומי של 24%.

העלייה החדה התרחשה על רקע הודעת החברה כי תפרסם בכנס בחודש הבא את תוצאות הביניים בניסוי שלב 3 לתרופת הדגל שלה UGN-101. מדובר בשלב השלישי והמכריע של פיתוח התרופה, במעמד של תרופת יתום, לטיפול בסרטן דרכי השתן לגברים.

 

אריה בלדגרין אריה בלדגרין

 

 

הזינוק הביא את יורוג'ן לתשואה פנומנאלית של 460% תוך פחות משנה של מסחר. מניית החברה שהונפקה במחיר של 13 דולר ננעלה אמש בנאסד"ק במחיר של 59.8 דולר - כמעט פי חמישה על הכסף.

 

המרוויחים הגדולים הם המשקיע הגדול בחברה, מורי ארקין, עם 13.7%, וקרן פונטיפקס עם 3.3%. כן נמנה עם המרוויחים גם אריה בלדגרין, שעלה לכותרות בשנה האחרונה כמי שחתום על האקזיט של קייט פארמה שנמכרה באוגוסט 2017 לענקית התרופות האמריקאית גיליאד תמורת 12 מיליארד דולר. בלדגרין משמש כיו"ר החברה ובעל מניות, וגם חיים הורוביץ מחזיק בכ-0.84% ממניותיה.

 

יורוג'ן פארמה פועלת בשוק המחלות האורולוגיות שטרם נמצא להן טיפול, תוך התמקדות באורו-אונקולוגיה. היא מעסיקה 42 עובדים ברעננה ומפתחת ג'ל כימי לטיפול בסרטן בדרכי השתן.

 

טכנולוגיית השחרור המתמשך שיורוג'ן מפתחת מאפשרת חשיפה ארוכה יותר של פורמולציה חדשנית של מיטומיצין, הנבחנת לטיפול לא כירורגי בסרטן רקמת דרכי השתן בדרגת ממאירות נמוכה, מה שהופך את הטיפול ליעיל יותר.

 

בבית ההשקעות אופנהיימר כבר מדווחים כי תוצאות ניסוי הביניים הראו שיעור תגובה קריטית (CR- Complete Response) של 57% (16 מתוך 28 חולים). הבדיקות שנעשו מול רופאים אורולוגים מעידות על כך ששיעור CR של למעלה מ-20% מהווה אירוע חיובי בהתחשב בכך שהטיפול המקובל כעת (Standard of Care) הוא ניתוח בעל פוטנציאל לסיבוכים.

 

האנליסט של אופנהיימר מציין כי התוצאות הסופיות של הניסוי, הכולל 70 פציינטים, צפויות להתפרסם במהלך הרבעון השלישי של 2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x